16.09.2013/10:54

Akcja „Weź paragon”: Nałożono mandaty na kwotę pond 7 mln zł

W prowadzonej w wakacje letniej edycji akcji „Weź paragon” nałożono ponad 27 000 mandatów na kwotę przekraczającą 7,2 mln zł – donosi PAP.

Kontrolerzy izb skarbowych sprawdzali, czy przedsiębiorcy rzetelnie rejestrują obroty ze sprzedaży towarów i usług przy zastosowaniu kas fiskalnych oraz czy wydają paragony potwierdzające zawarte transakcje.Przedstawiciele fiskusa pojawiali się u osób prowadzących sklepy i różnego rodzaju punkty usługowe, na targowiskach oraz bazarach. Jak co roku, akcja miała również charakter edukacyjny. Inspektorzy informowali, dlaczego opłaca się żądać i odbierać paragony fiskalne, podkreślając, że paragon to dowód zakupu, niezbędny przy reklamacji czy zwrocie. Posiadanie paragonu daje również pewność, że podatek wliczony w cenę towaru i zapłacony przez kupującego, zostanie przekazany do budżetu państwa, co ogranicza szarą strefę.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.