12.03.2020/09:14

Akcje Makaronów Polskich i Pamapolu ostro w górę. Wszystko przez zakupy na zapas

Po informacjach o rozprzestrzeniającym się koronawirusie wielu Polaków rzuciło się do sklepów celem zrobienia zapasów. A to spowodowało wzrostu cen akcji producentów z żywności z długą datą przydatności.

Ostro w górę poszybowały akcje spółki Makarony Polskie. Po informacji o zamknięciu szkół, kin i teatrów wzrosły o ok. 25 proc. Firma otwierała dzień kursem 5,5 zł za akcję, a zamknęła kursem 7,5 zł.

Podobna sytuacja dotknęła firmę Pamapol, producenta konserw, pasztetów i dań gotowych. Firma zaczynała dzień z kursem 1 zł za akcję. O godz. 16 była ona już warta 1,4 zł.

Makarony Polskie to jedne z największych rodzimych producentów makaronów z siedzibą w Rzeszowie. Posiada fabryki w Rzeszowie i Częstochowie. Pamapol ma siedzibę w Ruścu koło Wielunia. Specjalizuje się w produkcji dań gotowych, konserw i pasztetów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.