16.08.2021/09:40

Aktywne meble biurowe to inwestycja w zdrowy personel!

Troska o zdrowie i komfort pracowników przyświeca coraz w większym stopniu pracodawcom, menadżerom oraz specjalistom ds. kadr. Inwestycja w dobrej jakości i ergonomiczne meble biurowe może stanowić jeden z kroków, które przyczynią się do kondycji personelu, co w efekcie przełoży się na mniejszą ilość zwolnień oraz czerpanie większej satysfakcji z pracy. Jak to możliwe?

1. Meble biurowe - zamień dotychczasowe meble na funkcjonalne meble i zainwestuj w zdrowie swoich pracowników!

2. Czy tanie meble biurowe zapewnią komfort pracownikom?

3. Aktywne krzesła, bieżnie biurowe, rowery treningowe - to wszystko jest w Twoim zasięgu!

4. Jak ćwiczyć w domowym biurze?

5. Zacznij od małych kroków

Meble biurowe - zamień dotychczasowe meble na funkcjonalne meble i zainwestuj w zdrowie swoich pracowników!

Meble biurowe od AJ Produkty dostępne na https://www.ajprodukty.pl/ to zdecydowanie coś więcej niż typowe meble pracownicze. Klasyczne biurka, ścianki działowe czy lady recepcyjne odtwarzane z biegiem lat bez wprowadzania jakichkolwiek zmian to przeżytek! Coraz powszechniejsze staje się skupienie na człowieku i jego potrzebach. Nie tylko pracodawcy stają się świadomi jak bardzo zmiana mebli biurowych może poprawić komfort życia, ale i osób prywatnych - pracowników etatowych czy freelancerów, którzy powinni zdać sobie sprawę, że nawet taki z pozoru detal jak nowe krzesła obrotowe mogą przyczynić się do poprawy samopoczucia i odciążenia pleców.

Czy tanie meble biurowe zapewnią komfort pracownikom?

Nowoczesne biurka cechuje nie tylko modernistyczny design - ten aspekt estetyczny jest co prawda ważny, ale nie najistotniejszy. Pierwsze skrzypce gra tu bowiem inna wartość - meble do biura, szczególnie na open space powinny zapewniać odpowiedni poziom komfortu i wygody dla tych osób, których praca wymusza siedzenie przy biurko przez wiele godzin dziennie. Biurka wyposażone w blat z regulowaną wysokością będą w stanie zapewnić ergonomiczną pozycję podczas wykonywania siedzącej pracy, co w efekcie przełoży się na większą relaksację podczas długich godzin spędzanych w tej samej pozie. Produkty i meble do gabinetu czy na recepcję powinny jak najbardziej pełnić dobre pierwsze wrażenie, ale przede wszystkim ich zadanie dotyczy tego, aby ułatwić korzystanie z firmowej inrastruktury i zagwarantować wygodną pracę. Jak łatwo się domyśleć, takie systemy mebli biurowych nie mogą być tanie. Inwestycja w najtańsze warianty to przykład krótkowzrocznych oszczędności. Biurka z elektryczną wysokością blatu oraz wygodne krzesła zdecydowanie poprawią komfort pracy i przełożą się też na większą efektywność personelu z uwagi na odczuwanie przez nich mniejszego zmęczenia.

Aktywne krzesła, bieżnie biurowe, rowery treningowe - to wszystko jest w Twoim zasięgu!

W codziennym pędzie wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni na ćwiczenia i aktywność fizyczną może być trudne. Warto jednak zacząć od wprowadzania drobnych zmian i nowych nawyków - wybierania schodów zamiast windy i cykliczne zwiększanie swojej dawki aktywności fizycznej. Kluczem do sukcesu może być także wyznaczenie specjalnego miejsca w biurze do wstawienia sprzętów. Jeżeli nie ma takiej możliwości - nic straconego! Wystarczy tradycyjne fotele zastąpić np. rowerem treningowym czy aktywnym krzesłem. Wstawienie na początek choćby takich hot-desków z wspomnianymi sprzętami będzie stanowiło doskonałą okazję dla pracowników do zweryfikowania, czy takie urządzenia są dla nich komfortowe i odpowiednie. Z reguły boimy się i negujemy to, czego nie znamy, dlatego takie eksperymentalne wyposażenie wolnych biurek we wspomniane sprzęty może zupełnie zrewolucjonizować nowy etap funkcjonowania w firmie!

Jak ćwiczyć w domowym biurze?

Jeżeli dysponujesz np. biurkiem z regulacją wysokości - warto wzmocnić mięśnie dzięki pracy w pozycji stojącej. W efekcie bardzo łatwo będzie można zmienić pozycję nawet parę razy w ciągu dnia. Co więcej - taka aktywność może także mieć wysoce korzystny wpływ zarówno na spalanie kalorii, jak i krążenie. Można także sięgnąć po platformę balansującą, dzięki której efekt treningu będzie jeszcze korzystniejszy. Niekiedy, zwłaszcza przy okazji aranżowania domowego biura można sięgnąć po piłkę Pilates, która zaktywizuje mięśnie pleców oraz brzucha dla zapewnienie prawidłowej postawy przy pracy.

Zacznij od małych kroków

Coraz większy odsetek spośród pracowników biurowych narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości, których źródła można dopatrywać się w wielogodzinnej pracy przy biurku. Nie trzeba od razu drastycznie zmieniać swoich nawyków, aby zacząć intensywnie ćwiczyć - wystarczy podjąć się małych codziennych kroków, które w dalszej perspektywie mogą zapewnić znaczący efekt. O czym konkretnie mowa? Choćby o częstszym wybieraniu schodów zamiast windy, albo po zaproponowanie pracodawcy, aby sięgnął po specjalne ergonomiczne meble, których regularne użytkowanie pozwoli zminimalizować dolegliwości bólowe. Nie zwlekaj zatem - każdy dzień jest dobry do tego, aby zacząć pracować nad swoim ciałem!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.