07.08.2019/10:02

Aldi chce mocno rozwijać ofertę marek własnych dla osób na diecie bezglutenowej

10 produktów pod marką własną sieci Aldi otrzymało licencję na znak Przekreślonego Kłosa, który jest zarówno międzynarodowym, jak i polskim symbolem bezpiecznej żywności bezglutenowej, przyznawanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Już dziś na półkach sieci Aldi w Polsce znajdują się musztardy Delikato, a także chrupki i pałeczki kukurydziane Feurich ze znakiem Przekreślonego Kłosa. W najbliższym czasie asortyment zostanie poszerzony o kolejne produkty z asortymentu przekąsek czy podstawowych artykułów spożywczych. Produkty te uzupełnią dostępne już wcześniej w sieci produkty brandowe z tym znakiem, m.in. marek takich jak Nestle czy Tarczyński.

- Od lat Aldi kładzie szczególny nacisk na promowanie zdrowego odżywiania i najwyższą jakość produktów, dlatego sukcesywnie będziemy rozszerzać portfolio produktów marek własnych objętych znakiem Przekreślonego Kłosa - mówi Hubert Iwanowski, zastępca dyrektora zakupów ds. jakości i CR Aldi Polska.

Celiakia to trwająca całe życie nietolerancja glutenu, białka zawartego w zbożach, na którą obecnie cierpi ok. 400 000 Polaków, zaś 30 proc. populacji posiada gen predysponujący do choroby. Jedyną formą leczenia jest ścisła dieta bezglutenowa. - Koszty specjalistycznej żywności bezglutenowej są wciąż wysokie, a dodatkowo wiele osób ma trudność z oceną, które produkty spożywcze są dla nich bezpieczne. Dlatego jednym z celów naszej działalności jest zwiększanie dostępności sprawdzonej żywności bezglutenowej oraz szerzenie świadomości społecznej w tym zakresie. Bardzo cieszy nas współpraca z dużymi sieciami spożywczymi jak Aldi, które są pierwszym miejscem codziennych zakupów Polaków - mówi Małgorzata Źródlak, prezes Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Sieć Aldi zarządza w Polsce siecią ok. 130 sklepów dyskontowych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Angelika 09.08.2019

    Przecież ten znak nie ma żadnej wartości, ale śmieszne. Koszty żywności wysokie, lepiej napiszcie, ile ten znak kosztuje. Całe szczęście, że lidl się wycofał.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.