26.07.2020/13:48

Aldi ma już 2000 sklepów w Stanach Zjednoczonych

Sieć Aldi uruchomiła w czerwcu swój 2000. sklep w USA. Tylko do końca bieżącego roku niemiecki dyskonter planuje otwarcie w Stanach Zjednoczonych kolejnych 70 placówek.

Jak donosi "Supermarket News", plan na pełny rok zakłada zwiększenie sieci o 100 sklepów, co oznacza, że w pierwszej połowie roku udało się zrealizować około 30 proc. założeń. Innym celem Aldiego na 2020 r. jest debiut w stanie Arizona, co ma nastąpić już niebawem. Będzie to już 37. stan, w którym obecna jest sieć. W kolejce czeka już Luizjana.

Dyskonty coraz śmielej poczynają sobie na zdominowanym przez Walmart amerykańskim rynku handlu FMCG. Aldi w 2017 r. ujawnił gigantyczny, pięcioletni plan inwestycji rzędu 5 mld dolarów, spośród których 3,4 mld dolarów ma zostać przeznaczone na zwiększenie liczby sklepów w USA z 1,7 tys. do 2,5 tys., a reszta na modernizację starszych placówek.

Szybka ekspansja pozwoliła sieci Aldi na wskoczenie do grona dziesięciu największych detalistów spożywczych w USA. Według "Progressive Grocer", sieć pod względem przychodów (15 mld dol.) plasuje się na dziewiątej pozycji, tuż przed należącymi do Amazona sklepami Whole Foods Market. Podium okupują Walmart, Kroger i Albertsons.

Inny niemiecki dyskonter, Lidl, zadebiutował w Stanach Zjednoczonych w 2016 r. W maju 2020 r. sieć otworzyła sklep numer 100 na tym rynku. Ze względu na dość późne wejście do USA, Lidl musi gonić rywali, jeśli chce być konkurencyjny na trudnym, amerykańskim rynku handlowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także