15.08.2020/10:15

Aldi ma problem. Trudny czas w Niemczech

Ostatnio opublikowane bilanse regionalnych spółek Aldi Nord i Aldi Süd pokazują zarówno ogromną siłę finansową dyskonta, jak i problemy ze sprzedażą.

O sprawie pisze portal lebensmittelzeitung.de. Podkreśla on, że sieć zainwestowała w latach 2017-2018 w poszczególnych regionach 1,3 mld euro. Dodatkowo dyskonter inwestował także w spółki z branży nieruchomości. Nie poprawiło to jednak znacząco sytuacji.

Problem ma szczególnie Aldi Nord – północne regiony przynoszą roczną stratę na poziomie 45 mln euro. Właśnie taką stratę zanotowano w 2018 roku. Portal zaznacza, że jeszcze w 2017 roku tylko 7 z 35 regionów Aldi Nord znajdowało się pod kreską. Rok później było ich aż 20. Z tego powodu firma z siedzibą w Essen zamknęła sklepy w niektórych regionach. Rok 2019 był dla Aldi Nord nieco lepszy, gdyż zanotowano wzrost na poziomie 1,2 proc.

Niemniej jednak niedawna restrukturyzacja zarówno Aldi Nord, jak i Aldi Sud pociągnie za sobą spore koszty, które będą widoczne dopiero pod koniec roku finansowego 2020. Do tego dochodzi niepewność związana z pandemią, a także dynamiczny rozwój konkurencji na rynku niemieckim – Lidla, Rewe czy Edeki

Więcej na lebensmittezeitung.de.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także