23.11.2018/12:09

Aldi modernizuje i otwiera nowe sklepy w Polsce

Sieć Aldi od początku roku zmodernizowała łącznie ok. 70 swoich sklepów w Polsce, wdrażając w nich swój najnowszy koncept o nazwie Aniko, sieć otworzyła także sześć sklepów i planuje kolejne - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Dyskonter od stycznia otworzył także w naszym kraju sześć nowych sklepów. To placówki zlokalizowane w Poznaniu, Chorzowie, Łodzi, Wrocławiu, Radomsku, oraz uruchomiony w ostatnich dniach sklep w Cieszynie. Tym samym sieć dobiła do granicy 130 placówek w Polsce.

Do końca grudnia Aldi ma zaplanowane jeszcze dwa otwarcia. Sklepy pod tym szyldem ruszą w Tomaszowie Mazowieckim i w Jaworznie.

Wszystkie placówki uruchamiane od początku roku dostosowane są do konceptu Aniko. Przypomnijmy, koncept ten, opracowany w Niemczech w 2017 r., zadebiutował na polskim rynku w styczniu br.

Na początku roku Aldi zapowiadał, że proces przebudowy sklepów w Polsce podzielony będzie na dwa etapy. - Część sklepów, a dokładnie 48, przebudowaliśmy już w 2017 roku, przygotowując się do wdrożenia Aniko. Od stycznia wdrażamy pełny wymiar Aniko. Do połowy lipca przebudujemy 68 sklepów - tłumaczyła sieć w komentarzu dla wiadomoscihandlowe.pl.

Pozostałe placówki (z ówczesnych 124 punktów sieci) to siedem wskazanych wyżej sklepów oraz jeden Aldi zlokalizowany w centrum handlowym, gdzie pełna przebudowa nie jest możliwa. Jednak również w tym ostatnim sklepie pojawić miało się większość najnowszych rozwiązań. Docelowo koncept Aniko lub bardzo zbliżony do Aniko ma być wdrożony we wszystkich sklepach dyskontera w Polsce.

Wdrażanie nowego konceptu sklepu to element gigantycznego planu inwestycyjnego ogłoszonego przez Aldi Nord w połowie minionego roku. Sieć zapowiedziała, że przeznaczy aż 5 mld euro na modernizację wszystkich swoich sklepów oraz budowę nowych.

W samych tylko Niemczech wszystkie dyskonty firmy powinny przejść metamorfozę do końca 2018 r. Zmiany przeprowadzane są w bardzo szybkim tempie, remontowanych jest ok. 25-30 placówek tygodniowo.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Isi 31.05.2019

    Aldi w Szczecinie!

  • gosc 14.03.2019

    Kiedy Aldi w Szczecinie?

  • Czytelnik 23.11.2018

    Sklep nr 081 niezmodernizowana na Aniko. Sąsiednie już są...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.