31.10.2018/15:01

Aldi może wprowadzić markę własną Freihofer Gourmet do stałej oferty polskich sklepów

Święta coraz bliżej, dlatego sieć Aldi por raz kolejny wprowadza swoją markę premium Freihofer Gourmet do polskich sklepów. Dotychczas produkty pojawiały się w placówkach sieci jedynie w ramach akcji sezonowych, ale firma widzi duże szanse na wprowadzenie ich do stałej oferty.

Marka Freihofer Gourmet pojawiła się po raz pierwszy na półkach sklepów Aldi w Polsce już w 2011 roku. Jak chwalą się przedstawiciele sieci, w ten sposób Aldi niejako wyprzedził trend premiumizacji, który dopiero raczkował na polskim rynku detalicznym.

W obrębie asortymentu marki znajdują się głównie desery i słodycze, przykładowo crème brûlée, praliny belgijskie czy daktyle w czekoladzie. Są to zarówno artykuły kojarzone powszechnie z jakością premium typu krewetki, jak też produkty niezbędne w kuchni na co dzień typu konfitury, jednak w jakości produktów z górnej półki.

Klienci sklepów Aldi w Polsce mogą w ramach akcji in-outowych lub sezonowych wybierać wśród wśród kilkadziesiąt produktów tej marki. Już w najbliższych dniach klienci placówek Aldiego będą mogli kupić m.in.: lody gwiazdki cynamonowe, lody choinki, strucla z marcepanem i wiśniami czy krem do smarowania pieczywa

Jak wskazują przedstawiciele sieci Aldi w Polsce, „w związku z bogaceniem się społeczeństwa, klienci chętnie decydują się na urozmaicenie w postaci wyszukanych czekoladek czy specjałów z zakresu ryb lub wędlin. To przyjemność, na którą mogą sobie pozwolić, zwłaszcza, że marka Freihofer Gourmet nie stanowi dziś bariery cenowej dla większości gospodarstw domowych.

Co ciekawe, firma sygnalizuje, że marka Freihofer Gourmet może wkrótce trafić do stałej oferty. „Obecnie skupiamy się głównie na dostępności akcyjnej i sezonowej marki, jednak nie wykluczamy wprowadzenia wybranych, ulubionych artykułów do oferty stałej w 2019 roku.” Jednym z argumentów, przemawiających za taką decyzją jest systematycznie rosnące zainteresowanie klientów sklepów ciekawymi i zaskakującymi produktami, których nie mogą znaleźć winnych sklepach.

Sieć Aldi zarządza obecnie w Polsce siecią ok. 130 sklepów.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • ham 05.11.2018

    Dramat,sam trujący Polaków ss yf

  • Klient 31.10.2018

    A może tak wprowadzicie torby bawełniane przy kasach? Nadal w moim odczuciu niemiecki odpowiednik Aldi Nord ma więcej ciekawych towarów niż polskie Aldi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.