13.06.2019/07:42

Aldi może wycofać się ze sprzedaży torebek zrywek w Polsce

Sieć Aldi prowadzi w Polsce "analizy możliwości wycofania ze sprzedaży torebek zrywek na rzecz specjalnych toreb recyklingowalnych". Jak przekazał portalowi wiadomoscihandlowe.pl dyskonter, jest jednak jeszcze za wcześnie na deklarację, czy takie rozwiązanie zostanie wprowadzone.

- Do tej pory, aby ułatwić klientom w Polsce wybór proekologicznych toreb, wprowadziliśmy torby materiałowe wielokrotnego użytku i naturalne torby z juty - chwali się Aldi.

Zapytaliśmy polski oddział sieci, czy pójdzie tropem niemieckiej centrali i wprowadzi również w naszym kraju symboliczne opłaty za foliówki służące do pakowania owoców i warzyw. Niemiecki Aldi Nord zdecydował się na ten krok, aby edukować konsumentów - za zrywki będą oni płacić tylko 1 eurocenta.

Polski oddział Aldiego nie zadeklarował wprost, czy wprowadzi analogiczne rozwiązanie, ale podkreślił w odpowiedzi na nasze pytania, że w zakresie dbania o ekologię poszczególne oddziały firmy "czerpią wzajemne inspiracje i asymilują sprawdzone i dobrze funkcjonujące pomysły na lokalne rynki".

- Praktyka przyjęta w Niemczech wpisuje się w działania związane z ochroną klimatu, w tym walkę z plastikiem. Dla całej Grupy Przedsiębiorstw Aldi Nord jest świetną inicjatywą i stanowi inspirację, którą warto podążać w obrębie kolejnych rynków, na których funkcjonuje sieć Aldi - przekazało nam biuro prasowe sieci Aldi.

Sieć wskazała, że przykładem działań podejmowanych przez przedsiębiorstwa z Grupy Aldi są proekologiczne torby wielokrotnego użytku,  produkowane zgodnie z racjonalnym wykorzystaniem zasobów, dla przykładu ze zużytych butelek PET. - Mogą one być użyte nawet do 200 razy. Aby wyprodukować jedną taką torbę, potrzeba 20 pustych 1,5 litrowych butelek PET. Przykładowo, w 2015 roku jako Grupa Przedsiębiorstw sprzedaliśmy ponad sześć milionów tego typu toreb - tłumaczy biuro prasowe Aldi w Polsce.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Klient Aldi Poznań 13.06.2019

    W ktorym Aldi sa torby materialowe? Jakis w sklepach NIE WIDAĆ przy kasach toreb bawelnianych ani papierowych. Tylko sa plastikowe albo z polipropylenu. I torby z juty za prawie 9 zl. Czekam na torby papierowe i bawelniane...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.