02.08.2017/13:10

Aldi Nord rusza z potężnym programem inwestycyjnym. Sieć zmodernizuje wszystkie sklepy

Potężny projekt modernizacji sieci sklepów sieci Aldi Nord został zatwierdzony. Inwestycje w przebudowę i remonty wszystkich sklepów niemieckiego dyskontera pochłoną 5,2 mld euro. Plan został ogłoszony już kilka miesięcy temu, ale nie można było przystąpić do jego realizacji ze względu na brak zgody wewnątrz firmy. Teraz bariera zniknęła, zgoda została wyrażona.

Władze sieci Aldi Nord zakładają, że w ciągu najbliższych kilku lat każdy pojedynczy supermarket zostanie przebudowany w ramach nowej formuły, która będzie skupiać się bardziej na przyjaznym dla klienta doświadczeniu zakupowym, oferując szerszą gamę produktów i więcej świeżych produktów.

Realizacja projektu rozpocznie się jesienią od sklepów w niemieckim mieście Herten. Aldi Nord chce  przebudowywać nawet trzydzieści sklepów w ciągu tygodnia. Najpierw zajmie się 2300 sklepami w Niemczech, a trochę później ruszą modernizacje placówek w Belgii (430 sklepów) i Holandii (ponad 500 sklepami).

Przypomnijmy, że siostrzana sieć Aldi Nord, czyli Aldi Süd, planuje zainwestować w rozwój 3 mld euro, głównie w celu rozszerzenia sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.