06.08.2021/09:59

Aldi publikuje raport zrównoważonego rozwoju za 2020 r. Sieć wyznacza cele na kolejne lata

Grupa Aldi Nord opublikowała bieżący raport zrównoważonego rozwoju. Dokonuje w nim podsumowania dotychczasowych osiągnięć oraz podejmuje nowe zobowiązania i wyznacza cele na kolejne lata. Główne obszary działania to opakowania i ochrona klimatu.

Jak deklaruje detalista, głównym celem publikacji raportu jest transparentna informacja dotycząca działań i postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju. Główne obszary programu CR Aldi to odpowiedzialność w ramach łańcucha dostaw, oszczędzanie zasobów, polityka klimatyczna i zaangażowanie społeczne.

– Naszym celem jest sprawić, aby wszyscy nasi klienci mogli kupować bezpiecznie i z czystym sumieniem. Coraz więcej klientów zwraca uwagę na wpływ działalności przedsiębiorstwa na środowisko i społeczeństwo oraz uwzględnia to kryterium w trakcie zakupów. Nasz raport pokazuje, gdzie jako Grupa jesteśmy obecnie i gdzie chcemy być dając transparentną informację dotyczącą działań i postępów w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Katarzyna Bawoł, kierownik ds. jakości i odpowiedzialności przedsiębiorstwa Aldi Polska.

Nowe międzynarodowe cele w zakresie opakowań

W 2020 r. sieć wyznaczyła międzynarodowe cele dotyczące opakowań dla całej Grupy Przedsiębiorstw Aldi Nord. Jednym z głównych celów Aldi w zakresie polityki dotyczącej opakowań jest wprowadzenie do końca 2025 roku dla wszystkich produktów marek własnych opakowań nadających się do recyklingu, kompostowania lub ponownego wykorzystania. Ponadto do roku 2025 sieć chce zredukować całkowitą wagę materiałów opakowaniowych produktów marek własnych o 15 procent w stosunku do roku 2020.

Sieć podjęła również decyzję, że do 2025 roku przynajmniej 40 procent owoców i warzyw nie będzie w ogóle pakowanych. W przypadku produktów, które wymagają opakowania ze względów bezpieczeństwa i zachowania jakości, zostaną wprowadzone opakowania przyjazne dla środowiska.

Dodatkowo Aldi w Polsce oferuje klientom reklamówki wykonane z przynajmniej 80 proc. surowców z recyklingu i w 100 proc. przeznaczone do recyklingu. Sieć zdecydowała się na kolorowe, nieco humorystyczne grafiki, co dodatkowo przedłuży czas użytkowania każdej z toreb właśnie ze względu na jej atrakcyjny wygląd.

Sieć zachęca również do segregacji i wprowadza specjalne oznaczenia, informujące o kolorze pojemnika, do którego powinny trafić poszczególne elementy odpadu. Docelowo oznaczenia mają pojawić się na wszystkich opakowaniach marek własnych Aldi.

Ochrona klimatu na wyższym poziomie

W 2018 roku sieć Aldi opublikowała aktualny cel klimatyczny, w którym zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 40 procent do końca 2021 roku w porównaniu z poziomem z 2015 roku. Realizacja przyjętych celów klimatycznych w całej Grupie Przedsiębiorstw Aldi Nord wiązała się z zastosowaniem szeregu nowych rozwiązań w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci w tym min. wprowadzenie energooszczędnego oświetlenia LED, zwiększenie liczby instalacji fotowoltaicznych oraz usprawnianiem procesów chłodniczych.

Dzięki wdrożonym instalacją fotowoltaicznym, w całej grupie Aldi Nord wytwarzanych jest 79.800 MWh energii elektrycznej – czyli tyle, ile wystarczy, aby zaspokoić roczne zapotrzebowanie na elektryczność niemal 20 000 gospodarstw domowych. Sieć zaoszczędziła w 2020 roku około 19.300 ton CO2. Na chwilę obecną sieć spodziewa się osiągnąć założony cel do końca 2021 roku.

W lipcu 2020 r. Aldi Nord jako jeden z pierwszych detalistów dyskontowych, dołączył do inicjatywy "Science Based Targets initiative" (SBTi), zobowiązując się do ustalenia wiążących i naukowo sprawdzonych celów do redukcji emisji CO2 w ciągu najbliższych dwóch lat. Nowe cele klimatyczne sieć planuje przedstawić w zaktualizowanej wersji międzynarodowej polityki ochrony klimatu na początku 2022 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także