11.08.2020/20:31

Aldi rezygnuje z folii termokurczliwej do pakowania sześciopaków piwa marki własnej

Aldi Süd żegna się z termokurczliwą folią do pakowania sześciu paczek piwa własnej marki Karlskrone. Butelki są wykonane w całości z plastiku pochodzącego z recyklingu - podaje LZ.de.

Aldi Süd łączy teraz półlitrowe butelki PET swojej marki Karlskrone Pils w sześciopaki, za pomocą nowego rozwiązania. Poszczególne butelki są połączone ze sobą jedenastoma kropkami kleju. Zdejmowany pasek z tworzywa sztucznego (jest przymocowany do zewnętrznej strony dwóch środkowych butelek) służy nie tylko do noszenia, ale także dodatkowo stabilizuje zestaw.

Konstrukcja wydaje się równie stabilna, jak klasyczne rozwiązanie z folii termokurczliwej, które zastąpiła. Jak wyjaśnia Aldi, plastikowy uchwyt należy wyrzucić do żółtego pojemnika. Butelki zwrotne są wykonane w 100% z recyklingu PET. Szyjki mają etykiety wykonane z papieru, których górna krawędź częściowo zakrywa zakrętki butelek. Nie można ich łatwo zdjąć i wyrzucić oddzielnie, ponieważ dolna część jest przyklejona.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także