09.09.2020/14:46

Aldi stawia przed sklepami pojemniki na elektrośmieci

Aldi jako pierwsza sieć w branży stawia przed swoimi sklepami pojemniki na elektrośmieci. Projekt realizowany jest we współpracy z Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recykling oraz CCR.

Pierwsze pojemniki pojawiły się już przed sklepami sieci w Katowicach, Chorzowie, Będzinie i Dąbrowie Górniczej. Docelowo przed sklepami Aldi na Śląsku stanąć ma ponad 30 pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci. Wprowadzone rozwiązanie umożliwi klientom szybkie i łatwe oddawanie m.in. sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz baterii.

Elektrośmieci w drodze na zakupy do Aldi to część projektu „Elektryczne śmieci”, który opiera się na dwóch filarach. Pierwszy obejmuje rozlokowanie czerwonych pojemników w miastach po to, by mieszkańcy mieli możliwość pozbycia się elektrośmieci.

– Dzięki temu, że pojemniki stanęły przed pięcioma sklepami Aldi, klienci i sprzedawcy mogą teraz prawidłowo zutylizować elektroodpady, nie tracąc dodatkowego czasu na szukanie odpowiednich pojemników i ich lokalizacji. Przy okazji zakupów mogą zabrać ze sobą nieużywane telefony, zużyte suszarki, lokówki czy tostery. Zużyty sprzęt, który trafi do pojemnika na elektryczne śmieci, poddajemy recyklingowi, odzyskując z niego wszystko to, co może być ponownie wykorzystane - tłumaczy Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko. Cieszymy się, że sieć sklepów Aldi, rozumiejąc idee zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, pomaga w zbiórce elektrycznych śmieci, realnie przyczyniając się do ochrony środowiska naturalnego – dodaje.

Drugim filarem projektu pozostaje kampania edukacyjno-informacyjna, realizowana wspólnie z CCR, która obejmie dedykowane infografiki poświęcone segregacji zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, plansze edukacyjne pokazujące cały cykl recyklingu elektroodpadów. Projekt przewiduje również konkurs dla pracowników i klientów sieci Aldi.

– Wśród kluczowych filarów działania naszej firmy są dbałość o środowisko i społeczna odpowiedzialność biznesu. Te dwie wartości, oprócz niezawodności oraz najwyższej jakości produktów, były bliskie naszym założycielom: braciom Karlowi i Theo Albrechtowi oraz ich rodzicom przeszło sto lat temu. Promując recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w Aldi, wierzymy, że każde, nawet pojedyncze działanie, ma sens, przyczyniając  się do ochrony środowiska -wyjaśnia Katarzyna Bawoł, kierownik działu jakości i odpowiedzialności przedsiębiorstwa Aldi Polska. – Dbając o środowisko, dbamy nie tylko o siebie i swoich najbliższych, ale także o przyszłe pokolenia, a zaangażowanie naszej sieci sklepów w projekt "Elektryczne Śmieci", jest dowodem na to, że każde przedsiębiorstwo, niezależnie od branży, może promować ochronę środowiska naturalnego – dodaje.

Aldi oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko zgodnie zapowiadają, że to dopiero początek ich wspólnych działań. W ramach współpracy  przed wejściem do sklepów sieci docelowo stanie ponad 30 czerwonych pojemników przeznaczonych na elektryczne śmieci. Nowoczesne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny znajdą się przed sklepami sieci Aldi w Będzinie, przy Al. H. Kołłątaja 110; w Chorzowie przy ul. S. Batorego 56; w Dąbrowie Górniczej przy ul. Przybylaka 2 oraz w Katowicach przy ul. 1 Maja 31 i K. Woźniczki 15a.

Aldi to międzynarodowa sieć dyskontów posiadająca 143 sklepy w Polsce (głównie na zachodzie i południu) i zatrudniająca niemal 3000 pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także