12.07.2017/09:22

Aldi Süd zmodernizował 500. sklep swojej sieci w Niemczech

Niemiecki detalista od maja 2016 r. prowadzi kompleksową modernizację swoich marketów w Niemczech. Nowy koncept nazywa się „Filiale der Zukunft” czyli „Placówka przyszłości”. Firma ogłosiła, że 10 lipca uruchomiony został przygotowany według tego konceptu sklep w Memmingen w Bawarii. To 500. zmodernizowany obiekt sieci.

Choć operacja rozpoczęła się zaledwie w maju 2016 r., Aldi Sud zdołał już zmodernizować 500 marketów, czyli ponad jedną czwartą swojej sieci, liczącej ok. 1870 placówek. Cały proces zmian ma być sfinalizowany do końca 2019 r.

Nowy supermarket w Memmingen stanowi połączenie nowoczesnego wzornictwa z tradycyjną strukturą sali sprzedaży o powierzchni 952 mkw. W ramach nowego konceptu zmieniona została aranżacja wnętrza i układ poszczególnych działów. Warzywa i owoce przeniesiono na koniec sali sprzedaży, co ma zapewnić klientom więcej czasu na wybór potrzebnych produktów. Sklep został wyposażony w nowoczesny system informacji z wykorzystaniem ekranów dotykowych.

Marka Aldi istnieje od 1946 r. Sieć została podzielona na dwie części w 1960 r. Adli Nord na siedzibę w Essen, a Aldi Süd w pobliżu Mülheim. Od 1966 r. obie spółki są niezależnymi finansowo i prawnie podmiotami. Obecnie w Niemczech Aldi Nord składa się z 35 niezależnych oddziałów regionalnych z ok. 2500 sklepami. Aldi Nord ma 31 firm i ok. 1600 sklepów. Granica pomiędzy terytoriami obu firm zwana jest Równoleżnikiem Aldi.

Na rynkach międzynarodowych Aldi Nord odpowiada za sklepy m.in. w krajach Beneluxu, Francji, Polsce, Hiszpanii, Danii i Portugalii, a także za sieć Trader Joe's w USA. Aldi Süd operuje głównie na rynku amerykańskim, w Australii, a w Europie m.in. w Austrii, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Szwajcarii. Łącznie grupa Aldi ma ok. 8000 sklepów na całym świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.