21.01.2020/10:02

Aldi szykuje się do ekspansji po Brexicie. Podnosi pensje i rekrutuje pracowników

Aldi podniósł stawki godzinowe dla pracowników brytyjskich sklepów z 9,10 i 10,55 funtów za godzinę do 9,40  i 10,90 funtów. Nowe stawki wejdą w życie od 1 lutego.

Nowe stawki niemieckiego dyskontu przekraczają teraz zalecane minimalne stawki wynagrodzenia (tzw. living wage) Aldi jest również jednym z niewielu sklepów spożywczych, który płaci swoim pracownikom za przerwy w pracy podczas zmiany.

Dyskont poinformował, że w tym roku zrekrutuje w Wielkiej Brytanii ponad 3800 pracowników sklepów. - Poświęcenie i zaangażowanie, które nasi koledzy wykazują każdego dnia, gdy służą naszym klientom, stanowią podstawę naszego sukcesu - powiedział dyrektor generalny Aldi UK Giles Hurley. Dodał, że sieć ma najbardziej wydajnych pracowników, dlatego zarabiają oni najwyższe stawki w sektorze spożywczym.

Aldi ma obecnie 874 sklepy w Wielkiej Brytanii. Do końca 2025 r. chce zwiększyć tę liczbę do 1200. - Chcemy rekrutować najlepszych ludzi w handlu detalicznym, inwestować w ich szkolenia i zapewnić im możliwość rozwoju kariery w Aldi w miarę rozwoju naszej firmy – zapowiedział Giles Hurley.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.