25.03.2020/12:08

Aldi wprowadza pracę w systemie rotacyjnym. Będzie też przerwa techniczna

Niemiecka sieć dyskontowa idzie w ślady Biedronki i również dzieli zespół celem pracy rotacyjnej. Wprowadzona została także półgodzinna przerwa techniczna.

Zmiany obowiązują od środy 25 marca. Załoga sklepu będzie pracować na dwie zmiany, a rozdzieli je przerwa techniczna między godz. 14:00 i 14:30. Wyjątkiem od tej zasady mają być niedziele handlowe, kiedy przerwa techniczna nie obowiązuje.

„Pracownicy każdego ze sklepów zostają podzieleni na dwa niezależne zespoły, które nie mogą się spotykać i pracują rozdzielone przerwą techniczną, w trakcie której sklep jest zamknięty dla klientów. Ze względów bezpieczeństwa pracownicy Aldi nie mogą zmieniać zespołów, do których zostali przypisani” – czytamy w komunikacie. Podobne zmiany zostaną także w prowadzone w magazynie centralnym sieci.

Jak tłumaczy Agata Biernacka, kierownik Działu Komunikacji i PR w Aldi Polska, przerwa zostanie przeznaczona m.in. na dezynfekcję sklepu - stanowisk pracy, pomieszczeń socjalnych i przestrzeni sprzedażowej.

Ponadto, w związku z panującą obecnie sytuacją, sieć podjęła również decyzję o ujednoliceniu godzin otwarcia we wszystkich sklepach. O godzinę skrócony został czas pracy wybranych sklepów, które dotychczas, m.in. ze względu na lokalizację w galeriach handlowych, miały dłuższe godziny otwarcia. Sklepy Aldi otwarte są od poniedziałku do soboty w godzinach  7:00 – 14:00, (przerwa techniczna 30 min ), 14:30 - 21:00. W niedzielę handlową funkcjonować będą bez przerwy technicznej w godzinach 9:00 - 18:00. Sieć przygotowała także gotową do wdrożenia procedurę limitowania ilości osób w sklepie, testowaną w ubiegłym tygodniu w kilku lokalizacjach.

Sieć już wcześniej zaopatrzyła swoje sklepy w specjalne instrukcje bezpieczeństwa dla klientów. Przy stanowiskach z warzywami, owocami oraz pieczywem położone zostały jednorazowe rękawiczki, które pozwalają na ograniczenie bezpośredniego kontaktu z produktami. Podłogi i boki kas oklejane są taśmami wyznaczającymi bezpieczne odległości. W sklepach znajdują się plakaty informacyjne, a także emitowane są komunikaty głosowe o zachowaniu środków ostrożności. Ponadto Aldi podjęło także decyzję o wstrzymaniu kontroli na parkingach przy swoich sklepach i poinformowało o niej zarządców parkingów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.