29.10.2020/14:24

Aldi z ambitnymi celami w zakresie użycia zielonej energii i ograniczenia emisji dwutlenku węgla

Obecna m.in. w Polsce sieć sklepów Aldi Nord zapowiada, że do końca 2021 roku wykorzystywać będzie więcej zielonej energii. Zwiększona zostanie liczba sklepów wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne.

Już teraz dzięki wdrożonym rozwiązaniom na dachach sklepów sieci wytwarzanych jest 52 400 mwh energii elektrycznej – czyli tyle, ile wystarczy, aby zaspokoić roczne zapotrzebowanie na elektryczność 13 000 gospodarstw domowych. Do końca 2021 cała grupa przedsiębiorstw Aldi Nord zamierza ograniczyć także o 40 proc. emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z rokiem 2015.

Realizacja przyjętych celów klimatycznych w całej Grupie Przedsiębiorstw Aldi Nord wiąże się z zastosowaniem szeregu nowych rozwiązań w sklepach i centrach dystrybucyjnych sieci. Aldi zapowiada m.in. wprowadzenie we wszystkich nowopowstałych placówkach i centrach logistycznych energooszczędnego oświetlenia LED.

- Rozwiązanie to pozwoli ograniczyć o około 25 proc. ilości wykorzystywanej w sklepach energii. Sieć wdraża też system umożliwiający zarządzanie danymi energetycznymi. System dostarczający informacje o dziennym zużyciu energii funkcjonuje już w Niemczech, a jego wdrożenie planowane jest również w Polsce i Portugali - zapowiada dyskonter.

Do końca 2021 r. Aldi wykorzystywać będzie też więcej zielonej energii. Zwiększona zostanie liczba sklepów i centrów logistycznych wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne. Dotychczas w całej grupie przedsiębiorstw Aldi Nord zainstalowanych zostało 169 takich instalacji, co umożliwiło wyeliminowanie 13 900 ton emisji dwutlenku węgla.

- Od sklepów po centra dystrybucji i biura administracyjne, tam, gdzie prowadzimy działalność naszym celem jest stopniowe zmniejszanie ilości zużywanej energii i zasobów naturalnych - podkreśla Katarzyna Bawoł, kierownik ds. jakości i odpowiedzialności przedsiębiorstwa Aldi Polska. - Koncentrujemy się na obniżeniu emisji CO2 i prowadzimy szereg działań, które mają przyczynić się do zmniejszenia naszego oddziaływania na klimat. Wierzymy, że wcielając je w życie przyczyniamy się do kształtowania postaw i przyjaznego otoczenia dla przyszłych pokoleń - dodaje przedstawicielka dyskontowej sieci.

Realizacji celów klimatycznych jakie stawia sobie Aldi wiąże się również z usprawnianiem procesów chłodniczych. Aldi rozpoczęło wymianę używanych dotąd czynników chłodniczych na substancje alternatywne, bardziej przyjazne dla środowiska. W latach 2018 i 2019 Aldi zredukowało emisję związaną ze stratami środków chłodniczych o około 8%do około 85 000 ton dwutlenku węgla. By ograniczyć wpływ na środowisko optymalizowane są również procesy logistyczne, związane z transportem towarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także