21.02.2022/08:57

Aldi z nową kampanią employer brandingową, w której wystąpili prawdziwi pracownicy sieci

Sieć Aldi wystartowała z kolejną odsłoną kampanii, która ma budować pozytywny wizerunek jako pracodawcy. Tym razem działania odbędą się pod hasłem "Czeka na ciebie pewne miejsce pracy. Zmieniaj Aldi z nami". W kreacjach wykorzystanych w kampanii pojawią się autentyczni pracownicy firmy, uchwyceni na zdjęciach podczas wykonywania codziennych zadań.

- Tegoroczna odsłona kampanii jest kontynuacją podjętych już działań. Pokazujemy, że Aldi to pewne miejsce pracy. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia - mówi cytowana w komunikacie Anna Goleniowska, Dyrektor Obszaru Zasobów Ludzkich w Aldi Polska.

Nowa kampania wystartowała w poniedziałek 21 lutego. Zgodnie z deklaracjami firmy, komunikacja skupi się "na pokazaniu Aldi jako pewnego miejsca pracy, które jednocześnie oferuje możliwości rozwoju i przestrzeń, w której pracownicy mogą wdrażać nowe rozwiązania", jak również ma być "autentyczna" i "pokazywać realia pracy w branży retail".

Wykorzystane w kampanii nośniki reklamowe obejmują billboardy, reklamy internetowe oraz komunikację w social mediach. Za opracowanie kreacji odpowiada agencja Grow.

Dyskontowa sieć przypomina, że w ub.r. w ramach działań employer brandingowych uruchomiła profil na portalu LinkedIn, wprowadziła specjalną aplikację do komunikacji wewnętrznej dla pracowników i wystartowała z kampanią skierowaną do potencjalnych pracowników, pod hasłem "Napędzają nas ludzie, po prostu".

Aldi chwali się też wdrożeniem w marcu minionego roku nowych zasad zawierania umów o pracę. Bez względu na stanowisko każdy nowy pracownik w sieci Aldi zatrudniany jest z pominięciem okresu próbnego. Pierwszą umowę ze swoimi pracownikami sieć podpisuje na rok, a kolejna zawierana jest na czas nieokreślony.

Zaczynający pracę w sieci Aldi sprzedawcy zarobią w tym roku od 3410 zł do 4010 zł brutto miesięcznie. Zarobki osób na stanowisku sprzedawcy, posiadających minimum trzyletnie doświadczenie, kształtują się w przedziale 3810 – 4410 zł brutto. Z kolei magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć co miesiąc na kwotę 3810 zł. Najwięcej, bo od 5615 do 6415 zł zarobi co miesiąc początkujący kierownik sklepu. Wszystkie stawki są kwotami brutto i wliczona została do nich wartość karty przedpłaconej.

Aldi zarządza w Polsce siecią 204 sklepów i zatrudnia niemal 3,6 tys. pracowników.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także