17.01.2020/11:04

Alfred Bujara, Solidarność: Potrzeba nowelizacji ustawy o zakazie handlu

Przewodniczący handlowej „Solidarności” powiedział w Radiu Warszawa, że należy jak najszybciej wyłączyć z ustawy o zakazie handlu wyjątek dla placówek handlowych.

–  W naszym projekcie ustawy nie dążyliśmy do tego, aby do wyjątków od zakazu handlu w niedzielę dopisać placówki pocztowe. Ktoś dopisał to do ustawy w ostatniej chwili. Ja byłem temu przeciwny. Cały czas prosimy ministerstwo i Sejm, aby ustawa została znowelizowana pod kątem wyrzucenia placówek pocztowych z ustawy lub zostawienia ich, gdy placówka w głównej mierze przede wszystkim sprzedaje usługi pocztowe – powiedział Bujara.

Dodał także, że ustawa w swoich założeniach miała pomóc małym przedsiębiorcom, którzy z trudem rywalizują z wielkimi sieciami. Podkreślił też, że polscy sprzedawcy zmagają się z problemem drogich zakupów w hurtowniach. – Hurt został oddany sieciom zagranicznym. Mamy kontrolowany i sztuczny wzrost cen w hurtowniach – powiedział.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.