08.12.2016/12:49

Alior Bank i Mastercard z płatnościami mobilnymi w aplikacji HAIZ

Alior Bank i Mastercard udostępnią zbliżeniowe płatności mobilne klientom banku korzystającym z konta i aplikacji HAIZ. W rezultacie mogą oni wygodnie płacić poprzez zbliżenie swojego telefonu komórkowego do jednego z ponad 425 tys. terminali zbliżeniowych w Polsce akceptujących płatności Mastercard, lub jednego z 6 mln na całym świecie.

Aplikacja HAIZ Alior Banku jest pierwszym na rynku rozwiązaniem, które łączy funkcje komunikatora z bankowością mobilną oraz oferuje wiele udogodnień dla całej rodziny. Głównymi adresatami konta i aplikacji HAIZ są przedstawiciele generacji Y i Z, a także rodzice, chcący bezpiecznie wprowadzić swoje dzieci w świat finansów. Przygotowana przez Alior Bank oferta pozwala dzieciom zarządzać swoimi finansami pod okiem rodziców, a także komunikować się z nimi. Dla jednych i drugich zbliżeniowa płatność mobilna jest bezpieczna i wygodna. Mobilne płatności zbliżeniowe są dostępne na smartfonach z systemem Android i posiadających funkcję NFC. Dodatkowo bank udostępnił klientom możliwość czasowego blokowania karty płatniczej poprzez aplikację.

- HAIZ przygotowaliśmy przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, dla których telefon oraz zainstalowane na nim aplikacje stały się dzisiaj kompletnym i wystarczającym narzędziem, towarzyszącym praktycznie każdej sytuacji życiowej. MDES znakomicie wpisuje się w taki styl życia, gdyż nie tylko pozwala zostawić w domu plastikową kartę, ale dodatkowo nie wymaga specjalnej karty SIM czy portfela płatniczego, co znacząco zwiększa użyteczność oraz dostępność tego rozwiązania­ – mówi Tomasz Motyl, Chief Innovation Officer w Alior Banku.

Poziom samodzielności dzieci w korzystaniu z usług bankowych w ramach aplikacji HAIZ zależy od wyboru przez rodzica jednego z dwóch wariantów przygotowanych przez bank dla małoletnich klientów. Dzieci od 13. roku życia mogą samodzielnie korzystać z własnego rachunku, w tym także aktywować możliwość płatności telefonem, blokować kartę oraz zmieniać kod PIN czy limity transakcyjne. Natomiast w przypadku rachunków udostępnianych dzieciom przez rodziców, poszczególne uprawnienia są  podzielone.

Zbliżeniowe płatności mobilne w aplikacji HAIZ są realizowane w standardzie Mastercard Cloud-Based Payments (MCBP) opartym na technologii HCE. Aplikacja Alior Banku dodatkowo wykorzystuje usługę Mastercard Digital Enablement Service (MDES), która realizuje technologię tzw. tokenizacji, gwarantującej najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji. Przygotowując urządzenie do płatności MCBP, Mastercard generuje cyfrowy „token”. Ponieważ jest to numer inny, niż fizycznej karty płatniczej, jej oryginalne dane nie są udostępniane sprzedawcy. Wygenerowany token jest również unikalny dla konkretnego urządzenia mobilnego, więc z jego pomocą nie można dokonać transakcji innym urządzeniem.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.