09.04.2020/08:58

Alkohol odzyskany podczas produkcji piwa 0 proc. trafi do płynu do dezynfekcji rąk

Grupa Żywiec przekaże mieszkańcom miasta Żywiec darmowy płyn do dezynfekcji rąk, wytworzony z alkoholu powstałego podczas produkcji piwa bezalkoholowego. Darmowy płyn ma trafić do każdego mieszkania w mieście już w piątek, 10 kwietnia br.

– W Żywcu wszystkie ręce na pokład, dlatego postanowiliśmy przekazać alkohol, który otrzymujemy z piwa bezalkoholowego producentom środków ochrony w zamian za płyn do dezynfekcji rąk dla mieszkańców, a także szpitali i służb miejskich. Zależy nam na bezpieczeństwie mieszkańców, a jednocześnie docierają do nas sygnały o problemach z dostępnością płynów z uwagi na wysokie zapotrzebowanie – mówi Tomasz Klima, dyrektor Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. – Dziękuję służbom miejskim i Panu Burmistrzowi, że zgodzili się wesprzeć nas, zapewniając bezpieczną dystrybucję do każdego mieszkania w Żywcu – dodaje.

Jak tłumaczy Grupa Żywiec, w normalnych warunkach alkohol, który powstaje w browarze podczas warzenia piwa bezalkoholowego, sprzedawany jest na potrzeby przemysłowe. W sytuacji walki z COVID-19 zostanie przekazany na produkcję płynów do dezynfekcji. W zamian za to żywiecki browar będzie mógł przekazać płyn do dezynfekcji mieszkańcom miasta, a także służbom medycznym oraz komunalnym.

Rozdanie tylu buteleczek to trudne wyzwanie logistyczne. Jak zapewnia Antoni Szlagor, burmistrz Żywca, w dystrybucję płynu zaangażowano radnych miejskich, pracowników Urzędu Miejskiego, harcerzy, strażaków z jednostek OSP, kibiców Czarnych-Górala Żywiec, żywieckich jukacy, naszego TBS, Spółdzielni Mieszkaniowej oraz wolontariuszy.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.