08.04.2021/11:10

Allegro Biznes szybko rośnie. Wzrasta liczba kupujących na fakturę oraz z kontem firmowym

Od początku roku Allegro odnotowało ok. 10 proc. wzrost kupujących na fakturę oraz prawie 20 proc. wzrost kupujących z kontem "firma" - poinformowała spółka.

Platforma Allegro Biznes, dedykowana sprzedaży B2B, wystartowała na początku lutego tego roku. W tej chwili znaleźć można na niej blisko 120 mln ofert z cennikami netto od około 100 tys. sprzedających.

- Po prawie dwóch miesiącach od startu obserwujemy, że duża część kupujących to małe, nawet te przydomowe, firmy oraz średnie przedsiębiorstwa - komentuje Piotr Truszkowski, head of B2B w Allegro.

Jak wskazuje Allegro w komunikacie, jedną z kluczowych funkcjonalności Allegro Biznes, jest odroczona płatność dla firm, czyli metoda płatności, dzięki której sprzedający od razu otrzyma zapłatę za fakturę, mimo że kupujący przedsiębiorca odłożył termin – o 21, 45 lub nawet 60 dni.

Już na start Allegro wprowadziło elastyczne metody płatności dla ponad 30 mln ofert; aktualnie możliwość odroczonej płatności dotyczy ponad 40 mln ofert.

Allegro.pl to największa platforma e-commerce w Polsce. Na koniec 2020 r. z platformy e-commerce grupy korzystało około 13 mln aktywnych kupujących. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy osiągnęła wartość ponad 35 mld zł w 2020 r. Allegro od października ub.r. notowane jest na warszawskiej GPW.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także