04.02.2020/13:59

Allegro kupuje od Krzysztofa Domareckiego współtworzoną przez niego spółkę

Allegro kupiło 100 proc. akcji spółki FinAi, oferującej produkty i usługi dla sektora finansowego. Sprzedawcą są założyciele serwisu oraz Fidiasz FIZ, który był inwestorem FinAi od powstania start-upu w 2017 roku.

Fidiasz jest polskim funduszem inwestycyjnym, stworzonym przez Krzysztofa Domareckiego, założyciela Grupy Selena. Fundusz inwestuje w sektor fin-tech, internet rzeczy, sektor bio-agro, nowe materiały i rozwiązania dla przemysłu, nowoczesne materiały dla budownictwa oraz niekonwencjonalne źródła energii.

– Od naszej inwestycji w 2017 roku FinAi zbudował silne kompetencje technologiczne oraz wysoko wykwalifikowany zespół. Mamy nadzieję, że współpraca z Allegro otworzy przed zespołem FinAi nowe możliwości dalszego, dynamicznego rozwoju. Cieszy nas, że spółka, w którą zainwestowaliśmy, znalazła swoje miejsce na rynku i będzie mogła dalej przyczyniać się do rozwoju ekosystemu cyfrowej gospodarki w Polsce – mówi Krzysztof Domarecki, założyciel Fidiasza.

W wyniku transakcji liczący ponad 30 osób zespół FinAi stał się częścią zespołu technologicznego Allegro.

FinAi to polski start-up zajmujący się usługami informatycznymi dla sektora finansowego. We wrześniu spółka poinformowała, że nie będzie już działała jako pośrednik kredytowy. – Kończy się zatem pewien etap naszej historii. Mamy nadzieję, że nasza wspólna podróż przez świat finansów spełniła Wasze oczekiwania. Na bazie naszych doświadczeń będziemy nadal pracować nad upraszczaniem finansów oferując produkty i usługi dla sektora finansowego – podano w komunikacie.


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.