12.02.2020/21:07

Allegro.pl zainwestuje 1 mld złotych w rozwój swojego ekosystemu

W 2020 r. platforma Allegro.pl planuje zainwestować 1 mld złotych w dalszy rozwój swojego ekosystemu i rozwiązania, które pozwolą budować "doskonałe doświadczenie kupujących oraz umożliwią dalszy rozwój biznesu ponad 100 tys. firm handlowych działających na platformie."

Allegro podkreśla, że rok 2019 r. był bardzo udany dla naszej platformy. „Polacy wybierają Allegro jako ulubione miejsce robienia zakupów, a sprzedawcy z powodzeniem rozwijają swoją działalność na platformie. W ubiegłym roku dodali aż 40 mln nowych ofert, co daje w sumie 130 mln. Co tydzień działalność otwierało tysiąc nowych kont firmowych” – podkreślają przedstawiciele Allegro.pl.

Przypomnijmy, że Allegro znalazło się na liście 10 największych witryn e-commerce na świecie pod względem liczby odwiedzin miesięcznie. Polska firma e-commerce przyjmuje prawie 194 miliony odwiedzających miesięcznie, co stanowi nieco mniej niż liczba osób odwiedzających, porównywalnie do singapurskiej platformy Shopee i chiński detalista internetowy Tmall.

Liderami rankingu są Amazon i eBay. Na liście znalazło się też wiele chińskich platform, ale Allegro jest jedyną firmą w tej pierwszej dziesiątce, która działa tylko w Europie.

Internetowy rynek detaliczny rozwijał się w dwucyfrowym tempie przez ostatnie dwa lata i jest obecnie wart 11,75 mld euro (50 mld zł).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.