25.11.2019/12:13

Allegro potwierdza zmiany w programie Smart

Tuż przed świątecznym szczytem zakupowym Allegro wprowadza darmowe przesyłki kurierskie dla uczestników programu Allegro Smart. Dla sprzedawców zarejestrowanych w serwisie oznacza to zakwalifikowanie oferty, jeśli cena przesyłki podana przy aukcji nie przekracza 10,99 zł.

Taka cena sprawia, że przez mniejszych sprzedawców przesyłki będą realizowane za pośrednictwem InPostu w ramach usługi Allegro miniKurier24. Niewielu sprzedawców ma bowiem wynegocjowane tak atrakcyjne warunki z firmami kurierskimi. Zwroty mają być dostarczane do sprzedawców już za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Allegro oficjalnie tego nie potwierdza, ale akcja jest odpowiedzią na sojusz Alibaby z InPostem. Rozszerzenie usługi programu Smart zbiega się czasowo z informacją, na mocy której polscy internauci będą mogli odbierać w paczkomatach zakupy z serwisu AliExpress.

 - Na początku tygodnia promocji Black Week i tuż przed szczytem zakupów na święta Bożego Narodzenia, wprowadzamy darmowe dostawy kurierem w Allegro Smart. Dlaczego? Chcemy przekonywać Polaków, że kupowanie w internecie, a szczególnie na Allegro, to dobra alternatywa dla tradycyjnych zakupów, pozwalająca oszczędzać czas i pieniądze - mówi  Francois Nuyts, CEO Allegro.

Z danych Allegro wynika, że klienci używający Allegro Smart! kupują obecnie czterokrotnie więcej niż inni klienci. - Przewidujemy, że dodanie kuriera do Allegro Smart! zwiększy tę liczbę nawet o 50 proc. - dodał Francois Nuyts.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • KostekMax 01.12.2019

    Wchodzę na Allegro pierwszy raz od ok miesiąca, patrze a tu zonk. Nie łatwo znaleźć paczkomat za mniej niż 30zł i to ze smart (przynajmniej dla towarów które właśnie chciałem kupić). RIP Allegro.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.