01.06.2020/11:11

Allegro przedłuża do końca czerwca pakiet wsparcia dla sprzedających

Allegro poinformowało, że przedłuży o kolejny, trzeci miesiąc pakiet wsparcia dla sprzedających, z którego skorzystało już 64 proc. wszystkich firm sprzedających towary za pośrednictwem tej platformy.

Allegro przedłuża pakiet do końca czerwca, nadal pokrywając cały koszt wsparcia dla sprzedających. Tym samym łącznie na ten cel właściciel platformy przeznaczył już 46 mln zł.

W ramach przedłużonego pakietu Allegro: wydłuża terminy płatności dla małych firm z 14 do 60 dni, oferuje trzy miesiące bez płacenia prowizji dla nowych, polskich sprzedawców (niezależnie od skali działalności), jak również oferuje łatwy dostęp do pożyczki z cash-backiem 3 proc. dla sprzedawców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

- Pierwsze oznaki ożywienia gospodarczego są już widoczne, ale nadal są firmy, które nie są w stanie
prowadzić działalności jak wcześniej - mówi cytowany w komunikacie Francois Nuyts, prezes Allegro. - Jest dla nas jasne, że musimy ich wspierać, aby pomóc utrzymać stabilność biznesu i ułatwić nowym firmom rozpoczęcie działalności e-commerce bez dodatkowych kosztów, a także pomóc w osiąganiu dobrych wyników.

Odkąd Allegro wprowadziło koronakryzysowy pakiet dla sprzedających, na platformie średnio co pięć minut rejestruje się nowa firma (już ponad 15 tys. nowych podmiotów). Przeciętnie nowe firmy wystawiają pierwsze oferty w ciągu 2,5 dnia od chwili rejestracji, a pierwsza sprzedaż pojawia się zwykle po pięciu dniach.

- Nowe firmy osiągały rekordowe wyniki sprzedaży wspierane popularnością ofert z bezpłatnymi dostawami z Allegro Smart. Rekordzista osiągnął obrót 513 tys. złotych w ciągu miesiąca, czyli około siedem razy więcej niż przeciętna sprzedaż nowego sprzedawcy w pierwszym miesiącu działania na Allegro - tłumaczy biuro prasowe Allegro w komunikacie.

Allegro od początku walki z koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce wspiera nie tylko przedsiębiorców, ale również krajowy system opieki zdrowotnej. Platforma przekazała już 3 mln zł na zakup 24 respiratorów, ufundowała 365 tys. maseczek i 8 tys. litrów środków dezynfekujących dla ponad 40 szpitali, hospicjów i domów opieki. Ponadto Allegro przekazało 1 mln zł na rzecz 42 inicjatyw charytatywnych prowadzonych przez pracowników firmy.

Według deklaracji Allegro, całkowita wartość wsparcia udzielonego przedsiębiorcom oraz systemowi opieki zdrowotnej w trakcie koronakryzysu to już 240 mln zł.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.