18.01.2020/10:22

Allegro szykuje zmianę regulaminu dla sprzedawców: nowe prowizje, rabaty i zmiany w kategoriach

W 2020 Allegro chce inwestować w sieć dostaw, pozyskiwanie ruchu i usługi finansowe. Serwis informuje, że w najbliższych miesiącach będzie wdrażał zmiany i zmodyfikuje regulamin.

Serwis Allegro w 2019 roku zainwestował ponad 80 proc. więcej niż rok wcześniej „w różne narzędzia służące zarówno sprzedającym, jak i kupującym”. Serwis chwali się, że dzięki tym inwestycjom najlepsi sprzedawcy osiągnęli nawet o 118 proc. większą sprzedaż, a 80 nowych firm przekroczyło 1 mln zł obrotu w pierwszym roku działalności.

Jak poinformował serwis, kolejne zmiany w działalności platformy i regulaminie, które w życie wejdą w ciągu najbliższych miesięcy, będą dotyczyć kilku obszarów:

 • Rabat transakcyjny (zwrot prowizji) będzie można uzyskać łatwiej. Od 24 marca proces zwrotów będzie oparty na obiektywnych danych, które mamy w systemie.
 • Od 1 lutego zgodnie z sugestiami sprzedających zwiększymy maksymalną cenę dostawy przesyłek kurierskich w Allegro Smart! Ponadto przedłużymy o miesiąc okres promocyjny, w którym zwracamy pełny koszt tych przesyłek. Od 1 marca sprzedający pokryją część tych kosztów.
 • Dla większej transparentności 4 lutego uzupełnimy Regulamin o informacje o sortowaniu po trafności i powodach nakładania ograniczeń na konta.
 • Aby wspierać działania chroniące środowisko, od 4 lutego sprzedaż pieców na paliwa stałe będzie możliwa tylko z certyfikatem.
 • Od 4 lutego znacznie poszerzymy możliwość sprzedaży produktów inwestycyjnych na Allegro, aby sprzedający mogli zaoferować klientom większy wybór produktów takich jak złoto czy diamenty.
 • Prowizja od sprzedaży od 2 kwietnia będzie obliczana w nowy sposób: w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych, prowizja będzie obejmować łączny koszt produktu i dostawy.
 • 4 lutego w kilkunastu kategoriach zmieni się wysokość prowizji od sprzedaży. Będzie też możliwe zapisanie na koncie karty płatniczej, co ułatwi regulowanie rachunków na Allegro.
 • W drugiej połowie 2020 roku w kwalifikacjach do programu Super Sprzedawca będzie uwzględniany poziom jakości sprzedaży. Dzięki temu sprzedający z wysokim poziomem jakości łatwiej zdobędą lub utrzymają ten status.
Dodaj komentarz

8 komentarzy

 • Alex 18.03.2020

  Złodziejska platforma. Sprzedajesz smyczkę do telefonu na szyję za 3 zł, koszt dostawy np za pobraniem 22 zł zysk ze smyczki 1,50 zł a tu jeszcze zapłacisz allegro za wysyłkę z 22 zł 6% czyli 1,32 zł

 • Thru 19.01.2020

  Do Bati. Te 30 % to prowizja brutto. Wg. moich wyliczen prowizja od kwoty netto ( odejmujemy od ceny wszystkie koszty) wyniesie 50%... Podatek dochodowy wynosi...18%...

 • Tomek2020 19.01.2020

  Zapraszam do dyskusji na temat prowizji od kosztu wysyłki w grupie Zjednoczeni Sprzedawcy:
  https://www.facebook.com/groups/ZjednoczeniSprzedawcy/permalink/2484571845121876/

 • ecommerce 19.01.2020

  W najgorszej sytuacji są sprzedawcy handlujący tanim towarem i ci, którzy wysyłają jakieś palety, których wysyłka kosztuje koło 50 zł i więcej. Będzie trzeba podnieść ceny, bo przecież na dostawie się nie zarabia...
  Sky-Shop jeszcze w tym samym dniu przypomniał klientom o innych kanałach sprzedaży, które są dla nich dostępne oprócz sklepu internetowego https://blog.sky-shop.pl/prowizja-allegro-od-kosztow-wysylki-juz-od-02-04-2020/
  Pojawia się tu eMag, Empik, eBay - to już nieco mniej popularne w Polsce rozwiązanie. Może faktycznie dobrze przenieść część sprzedaży na inne platfromy...

 • Bati 18.01.2020

  Prowizja od kosztu wysylki.. sprzedajac towar promowany za 10 pln z wysyłką za 10 pln allegro wezmie 30% wartosci towaru. A gdzie inni zlodzieje jak zus czy skarbowka. Trzeba by sprzedawać powietrze żeby sie to opłacało.

  Mozna podnieść cene ale kto to kupi...

  Warto zapamietac ten moment...

 • fyf 18.01.2020

  z niecierpliwośćią czekamy na konkurencję tego złodziejskiego portalu

 • 5+7 18.01.2020

  Aliexpress i inne azjatyckie platformy otwierają szampany na wieść, że allegro będzie mocniej doić swoich żywicieli.

 • googgy 18.01.2020

  Po co ten bełkot o jakości nie można prościej , sprawa jest prosta jak drut: allegro ma zamiar wprowadzić prowizję od wysyłek a co za tym idzie tanie towary podrożeją
  Np jeśli kupisz coś na allegro za 1zł i przesyłką pobraniową za 20zł to sprzedawca będzie musiał odprowadzić prowizję od kwoty 21zł, a jest to prowizja 9-15% w zależności od kategorii. Czyli sprzedawca za towar o wartości 1zł będzie musiał dla allegro odprowadzić 1,89zł prowizji czyli oznacza to że wzrosną ceny towarów, mogą wzrosnąć koszty wysyłek a tutaj niestety oceny będą gorsze czyli de facto wzrośnie cena towaru. Allegro przewiduje też zwolnienie z prowizji ale tylko wtedy jeśli kupujący kupi towar powyżej 40zł i ten kupujący ma wykupiony pakiet smart. Niestety ale na obecne realia to 20-30% kupujących ma taką opcję. Będą podwyżki -((( Pakiet Smart nic nie da bo kupując na allegro będziesz więcej płacił za towar.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.