01.07.2020/08:59

Allegro tnie listę kurierów obsługujących program Smart

Do tej pory na liście kurierów obsługujących program Allegro Smart! znajdowało się kilkanaście firm. Obecnie została zredukowana do trzech firm kurierskich i Poczty Polskiej. Firma tłumaczy, że po prostu negocjuje warunki kontraktów z firmami logistycznymi na potrzeby programu Smart! I innych usług – relacjonuje Puls Biznesu.

Jak podał Paweł Klimiuk, dyrektor ds. komunikacji w firmie Alegro, przeprowadzono przetarg na dostawy kurierskie w ramach usługi Allegro Smart! I w jego wyniku wyłoniono firmy DPD, UPS, Xpress Couriers oraz Poczta Polska.

Poza listą znalazły się m.in. TNT Express, FedEx, DHL, GLS oraz InPost. Ta ostatnia firma pozostanie jednak partnerem Allegro w zakresie dostaw kurierskich poza programem Smart! oraz w zakresie dostaw do paczkomatów – współpraca będzie się odbywać na dotychczasowych zasadach.

Przedstawiciel Allegro przekonuje, że dzięki przetargom firma może zaoferować sprzedawcom korzystającym z platformy metody dostawy w atrakcyjnych cenach, których nie byliby w stanie uzyskać indywidualnie.

Czytaj więcej w Pulsie Biznesu.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Sponsor 07.07.2020

    Nie będzie Inpostu- źle dla klientów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.