14.03.2020/17:25

Allegro tropi sprzedawców maseczek i płynów dezynfekujących

W środę premier Morawiecki ogłosił, że serwisy sprzedażowe Allegro i OLX muszą wycofać oferty wszystkich maseczek ochronnych i środków dezynfekcyjnych, a tymczasem do redakcji dobreprogramy.pl zaczęły napływać doniesienia, że serwis wciąż takowe produkty sprzedaje.

Dziennikarze serwisu sprawdzili, jak to wygląda w rzeczywistości dzwoniąc do rzecznika firmy z prośbą o komentarz.

„Mamy zespół ludzi, który 24/7 siedzi i monitoruje platformę, aby usuwać produkty zabronione [maseczki, żele, antyseptyki – przyp. red.]” – wyjaśnił rzecznik Allegro, Paweł Klimiuk. „Ale nie usuwamy ofert za samo hasło «koronawirus», bo jest ich zbyt dużo, choć mamy świadomość, że reklamowane w ten sposób są np. naklejki i koszulki” – dodał.

Jak twierdzi Allegro, produkty zakazane nie są filtrowane poprzez automat, a całkowicie ręcznie. W najbardziej wrażliwych kategoriach, jednak z naciskiem na frazy związane z koronawirusem. „Kiedy sprawdzałem asortyment przed rozpoczęciem akcji, ofert sprzedaży maseczek było 40 tys., wczoraj wieczorem osiem” – powiedział Klimiuk.

Być może sprzedawcy rozgryźli system Allegro i odkryli, że eliminacja ofert następuje na podstawie konkretnych fraz.

Płyny antywirusowe stały się antybakteryjnymi, alkohole – środkami odtłuszczającymi lub czystości, przeznaczonymi oficjalnie m.in. do zabawek dla dzieci. „Jeśli otrzymamy wiadomość, że przedmiot danej oferty jest niezgodny z opisem, natychmiast go usuniemy” – zapewnił Klimiuk, dodając jeszcze, że drugie kolejne nadużycie oznacza blokadę konta, czy to dla przedsiębiorcy czy osoby prywatnej.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • MW 14.03.2020

    Żeby tak na wszystkie zgłoszenia reagowali gdy przedmiot jest niezgodny z opisem ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.