03.02.2020/13:21

Allegro w pierwszej 10. najpopularniejszych platform e-commerce na świecie

Największa polska platforma marketplace zajęła 10. miejsce w rankingu firmy SimilarWeb, która przebadała serwisy pod kątem miesięcznej liczby odwiedzin. W przypadku Allegro jest to niemal 194 mln miesięcznie – informuje „Rzeczpospolita”.

W rankingu zdecydowanie góruje Amazon, którego serwis marketplace odwiedza miesięcznie ok. 4,6 mld użytkowników. Drugie miejsce zajmuje eBay, z 1,8 mld odwiedzin miesięcznie. Ostatnie miejsce podium przypadło chińskiemu AliExpress, odwiedzanemu przez ponad 865 mln użytkowników miesięcznie.

Allegro jest jedyną platformą w czołowej 10. zestawienia, która działa wyłącznie w Europie. Firma początkowo opierała swój model biznesowy na aukcjach przedmiotów, wystawianych przez osoby fizyczne. Część ofert, jakie można spotkać w serwisie, to wciąż nowe czy używane przedmioty, wystawiane przez osoby prywatne, jednak obecnie zdecydowanie dominują oferty profesjonalnych sprzedawców-firm, których liczba przekracza 140 tys. Allegro odpowiada dzięki nim za ponad 30 proc. polskiego handlu online – relacjonuje „Rz”.

Platforma systematycznie rozwija ofertę i wprowadza nowe narzędzia – w 2019 r. na udogodnienia dla sprzedawców i kupujących zainwestowała ok. 1 mld zł, czyli o 80 proc. więcej, niż rok wcześniej. W 2020 r. firma chce jeszcze zwiększyć te nakłady o kilkadziesiąt procent.

Czytaj więcej na stronie rp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.