10.09.2019/14:06

Allegro wprowadza nową usługę - kup teraz, a zapłać później bez odsetek

Usługa Zapłać Później, z którą Allegro wychodzi do klientów, to nowy sposób robienia zakupów na Allegro stworzony we współpracy z polskim fintechem PayPo. Jak wskazują przedstawiciele platformy odroczona płatność pozwoli klientom elastycznie zarządzać domowym budżetem, bo po zakupie produktu klient może ​zapłacić za niego w dowolnym momencie, nawet 30 dni później, bez żadnych dodatkowych kosztów. ​Sprzedawca otrzyma płatność natychmiast po zakupie, jak w przypadku każdej innej transakcji.

Od 10 września klienci Allegro mogą robić zakupy korzystając z odroczonej płatności w kategorii „Dziecko”. W najbliższych miesiącach Allegro Zapłać Później zostanie udostępnione w kolejnych kategoriach. Zakupy przez internet dają dziś klientom nieograniczony wybór. W sieci mogą wybierać spośród tylu produktów, ilu nigdy nie byłaby w stanie zaoferować żadna galeria handlowa. Dlatego klienci są przekonani, że w sieci znajdą każdy produkt, którego potrzebują. Chcą go także natychmiast kupić, nawet jeśli w danej chwili nie mają wystarczających środków, ale np. czekają na pensję. Zdarza się też, że od czasu do czasu muszą ponieść jednorazowo większy wydatek np. we wrześniu trzeba kupić wyprawkę szkolną, albo ubranka i akcesoria dla noworodka. Allegro Zapłać Później zostało stworzone właśnie z myślą o takich potrzebach. Klienci będą mogli robić zakupy wtedy, kiedy chcą, a jednocześnie będą mogli elastyczne zarządzać domowym budżetem nie korzystając z pożyczek gotówkowych, rat czy karty kredytowej.

- Chcemy zachęcać Polaków do jak najczęstszego robienia zakupów w internecie, oferując im wiele korzyści, które niosą e-zakupy. Jestem pewny, że uda nam się ich przekonać, jeśli będą zadowoleni z zakupów ​- mówi Francois Nuyts, prezes Allegro.

- Klienci robią zakupy, gdy tylko znajdą wolną chwilę. Odroczone płatności oferują im właśnie taką możliwość, dodatkowo pozwalając odpowiedzialnie zarządzać budżetem domowym. Podobnie jak w przypadku wszystkich usług finansowych na Allegro, skorzystanie z odrocznych płatności wymaga minimum formalności i jest aktywowane jednym kliknięciem podczas zakupu - dodaje Nuyts.

Skorzystanie z Allegro Zapłać Później jest bardzo łatwe. Klient dokonuje zakupu, otrzymuje produkt i może zapłacić maksymalnie w ciągu 30 dni bez żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli potrzebuje więcej czasu na opłacenie rachunku za zakupy, może jednorazowo przedłużyć okres zapłaty o kolejne 30 dni płacąc 5 proc. całkowitej wartości zamówienia.

Allegro Zapłać Później działa jako jedna z dostępnych metod płatności. Klienci, którzy będą chcieli skorzystać z tej metody robienia zakupów, zostaną w kilka sekund zweryfikowani przez Allegro, w oparciu głównie oddane już dostępne w serwisie, takie jak np. historia zakupów i płatności. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji klient zobaczy indywidualny, aktualizowany przy każdej transakcji limit zakupów z odroczoną płatnością. Wartość jednorazowych zakupów z odroczoną płatnością wynosi do 500 złotych.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Bartosz Gembiak 26.02.2021

    Przestrzegam wszystkich przez tzw. płatnością odroczoną w Allegro. Jestem sprzedającym spełniłem wszystkie wymogi, klient otrzymał towar, niestety do dania dzisiejszego nie mogę otrzymać za niego pieniędzy. Zgłoszona sprawa do Allegro, toczy się kilka dni i jej końca nie widać. Wygląda mi to niestety na klasyczne OSZUSTWO, dlatego wszystkich przestrzegam przed tą formą sprzedaży na portalu Allegro.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.