19.01.2021/08:16

Allegro dostarczy paczki już w dniu zamówienia!

Od 8 lutego na terenie Warszawy dostępna będzie usługa dostawy produktów zakupionych na platformie Allegro w dniu złożenia zamówienia. W przyszłości ta opcja dostawy zostanie rozszerzona na inne miasta.

Aby udostępnić swoim klientom usługę Kurier PickPack, sprzedawcy korzystający z platformy marketplace Allegro muszą jedynie ustawić cenę wysyłki w przedziale 0,01 zł-14,99 zł. Maksymalna kwota, jaką mogą otrzymać dla dostawy Kurier PickPack dla przesyłek Allegro Smart!, to 11 zł. W przypadku ustawienia ceny dostawy do 11 zł, otrzymają przelew na ustaloną przez siebie kwotę. Pozostałe koszty pokryją we własnym zakresie jako rabat udzielony kupującemu.

W ustawieniach dostawy sprzedający wskazują godzinę, do której kupujący mogą składać zamówienia z dostawą tego samego dnia. Zostanie ona wyświetlona na stronie oferty. Domyślne godziny dostawy to 18.00-22.00. W zależności od tego, kiedy klient zamówi, będzie mógł wybrać bardziej dokładny przedział czasowy dostawy.

Od 8 lutego usługa Kurier PickPack dostępna będzie w przypadku dostaw realizowanych na terenie Warszawy – dotyczy to zarówno sprzedawców, jak i kupujących.

Allegro zapowiada ponadto wprowadzenie szeregu innych zmian i nowości dla sprzedających i kupujących. Uruchomiony zostanie serwis dla firm Allegro Biznes, w ramach którego przedsiębiorcy będą mogli zaopatrzywać się w różnego rodzaju produkty oraz skorzystać z funkcji i narzędzi, dzięki którym obniżą koszty zakupów firmowych.

Portal zapowiada także obniżenie opłat za wyróżnienie ogłoszeń dla produktów z kategorii motoryzacja, oferowanych w serwisie Allegro Lokalnie.

Mniej optymistyczna zapowiedź to podwyższenie od 25 stycznia ceny miesięcznego pakietu Allegro Smart! dla nowych klientów. Cena tego pakietu dla dotychczasowych klientów oraz pakietu rocznego pozostanie bez zmian.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Ada 20.01.2021

    @AW, przecież jest podane - PickPack

  • AW 19.01.2021

    Podajcie nazwę operatora usługi!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także