11.02.2020/12:13

Allegro wskoczyło do grona 10 największych platform e-commerce na świecie! Obok giganci tacy jak Amazon, eBay i AliExpress

Allegro znalazło się na liście 10 największych witryn e-commerce na świecie pod względem liczby odwiedzin miesięcznie. Polska firma e-commerce przyjmuje prawie 194 miliony odwiedzających miesięcznie, co stanowi nieco mniej niż liczba osób odwiedzających, porównywalnie do singapurskiej platformy Shopee i chiński detalista internetowy Tmall – podaje ecommercenews.eu.

Internetowy portal informacyjny zauważa, że e-commerce w Polsce wciąż rośnie. Internetowy rynek detaliczny rozwijał się w dwucyfrowym tempie przez ostatnie dwa lata i jest obecnie wart 11,75 mld euro (50 mld zł).

Allegro jest nie tylko największą internetową platformą sprzedaży w Polsce, ale według danych zebranych przez SimilarWeb, ale także dziesiąta co do wielkości platforma e-commerce na świecie pod względem miesięcznych odwiedzin.

Liderami rankingu są Amazon i eBay. Na liście znalazło się też wiele chińskich platform, ale Allegro jest jedyną firmą w tej pierwszej dziesiątce, która działa tylko w Europie.

Allegro obecnie jest główną platformą e-commerce w Polsce, na której ponad 140 000 firm sprzedaje swoje produkty, często zamiast otwierać własny sklep internetowy. 

W tekście przypomniano, że Allegro również samo sprzedaje produkty, budząc obawy, że może nadużywać swojej dominującej pozycji w Polsce. Jest to nawiązanie do wszczętego postępowania, które Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął w grudniu 2019 r. przeciwko Allegro. UOKiK podejrzewa, że serwis wykorzystuje pozycję kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów.
 

10 największych platform e-commerce na świecie (w mln odsłon w miesiącu)

Amazon 4600
eBay 1800
AliExpress 865,2
Mercado Libre 634,2
Rakuten 384,9
Walmart 282,2
JD 264
Tmall 202,5
Shopee 195,4
Allegro 193,9
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Plantin 12.02.2020

    Szkoda, że nikt nie napisze historii Allegro i jak doszło do takiego rozwoju a byłoby o czym pisać. Nikogo nie zastanawia fakt, że w ogóle nic się nie pisze o tak olbrzymiej firmie ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.