04.06.2018/14:28

Allegro z ambitnym planem rozwoju sieci punktów odbioru. 5000 nowych lokalizacji do końca roku

Sieć punktów odbioru Allegro będzie zarządzana przez Pocztę Polską, UPS Polska oraz Ruch S.A i umożliwi odbiory przesyłek w certyfikowanych punktach UPS Access Point, placówkach pocztowych, na stacjach paliw Orlen, w sklepach Żabka i Freshmarket, oraz za pośrednictwem usługi Paczka w Ruch-u w kioskach i sieci partnerskiej Ruch. W placówkach pocztowych oraz w punktach UPS i Ruch będzie można także nadawać przesyłki. 

W czerwcu sieć punktów odbioru Allegro wraz z paczkomatami, do których sklepy mają dostęp poprzez umowy ramowe zawarte przez Allegro, będzie liczyć ponad 15 000, we wrześniu ponad 18 000, a do końca roku blisko 20 000 punktów w całej Polsce.

Ceny przesyłek do punktów odbioru wynegocjowane przez Allegro zaczynają się od 8,00 zł brutto w sieci Poczty Polskiej, od 8,49 zł brutto w sieci UPS Polska i od 6,69 zł brutto w przypadku sieci Ruch S.A. Jednocześnie najlepsze stawki zapewniono w najpopularniejszych przedziałach wagowych do 10 kg, a w przypadku Poczty Polskiej obejmują one przesyłki aż do 30 kg.

- Dostawy do punktów odbioru są coraz popularniejszą formą dostawy na Allegro. Klienci chętnie sięgają do tego sposobu dostawy ze względu na coraz lepszą dostępność punktów, wygodę odbioru w ciągu kilku dni od dostawy, oraz cenę. Dostawy do punktów odbioru są 25 proc. - 40 proc. tańsze niż przesyłki kurierskie “do drzwi”. Widzimy, że blisko 45 proc. ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów. Między 2018 r. a 2017 r. zauważyliśmy natomiast wzrost liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80 proc. Jest to zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie. - mówi Grzegorz Czapski odpowiedzialny za rozwój biznesu i członek zespołu zarządzającego Allegro. 

I dodaje: - Mali i średni sprzedawcy nie są w stanie wynegocjować lepszych warunków niż te, które oferujemy w ramach zawartych właśnie umów. Staramy się w ten sposób likwidować bariery w rozwoju e-handlu w Polsce - zapewniamy szeroki dostęp do największej tego typu w Polsce sieci punktów, a także obniżamy ceny, czyniąc zakupy w sieci bardziej dostępnymi.

Poza umową na dostawy do punktów odbioru Allegro i Poczta Polska podpisały także umowę na usługi dostaw kurierskich standardowych i ekspresowych oraz usługi ekonomicznej dla przesyłek o niewielkich rozmiarach. Wdrożenie tych usług planowane jest w najbliższych miesiącach.

Przesyłki w sieci Allegro i partnerów będą mogli oferować wszyscy przedsiębiorcy działający na Allegro, którzy podpiszą umowę z przewoźnikiem na warunkach wynegocjowanych przez Allegro. Klienci będą mogli skorzystać z takich dostaw wybierając je jak zwykle z opcji oferowanych przez sprzedawcę. Oferta Poczty Polskiej wystartuje w czerwcu, zaś z oferty UPS i Ruch S.A można skorzystać już od dzisiaj.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Beata 04.06.2018

    Sprzedaz na Allu nie idzie przez przesylki ktore sa za drogie .Np.za lalke barbie to powino sie placic gora 3zl a nie 13 zl.Jakas drobna zecz typu ubranka dla lalek 0d1zl do 3zl za sztuke a nie 8zl .Kupujacy patrzy glownie na koszt przesylki. Podszewka poliesterowa np,2,35 zl za metr a z przesylka przy kupnie 30metrow wychodzi 3,5zl za metr. Przesylki bardzo duzo podrazaja towar.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.