18.05.2020/12:20

Allegro zadowolone z programu Smart. Darmowa dostawa przedłużona o kolejny miesiąc

Allegro poinformowało o przedłużeniu darmowej na kolejny, trzeci miesiąc. Z dostaw w programie Allegro Smart skorzystały już ponad 2 miliony osób, a w ciągu miesiąca ich liczba podwoiła się. 

Właściciel platformy sprzedaży internetowej ocenia, że koszty dostaw, które ponieśliby użytkownicy Allegro, gdyby nie korzystali z programu Smart, wyniosłyby ponad 200 mln zł. 

- Udostępniamy Allegro Smart! za darmo dla każdego klienta przez kolejny miesiąc - powiedział François Nuyts, CEO of Allegro.    

Z danych Allegro wynika, że klienci, którzy skorzystali z akcji w jej drugim miesiącu często kupowali produkty potrzebne w codziennym życiu domowym w działach takich jak Supermarket, Dom i ogród, Dziecko, Uroda i Rozrywka. Serwis podkreśla wzrost zakupów w dziale Supermarket, z którego klienci chętnie kupowali produkty dla psów (12 sztuk na minutę) i kotów (4 sztuki na minutę), przyprawy do gotowania (ponad 4,5 opakowań na minutę) lub kawy (ponad 5,4 paczki na minutę). 

Spadek sprzedaży w sklepach DIY wpłynął na wzrost zainteresowania produktami do domu w internecie. Największą popularnością w Allegro cieszyła się kategoria Dom i ogród, a w niej szczególne zainteresowanie budziły przedmioty do dekoracji ogrodu i akcesoria ogrodnicze, takie jak rośliny (31,5 na minutę), narzędzia i nawozy ogrodnicze (13 na minutę) lub girlandy świetlne (12 na godzinę). Według Allegro, na szczycie listy znalazły się też materiały budowlane do remontu w domach i ogrodach, w tym szczególnie materiały wykończeniowe ścian i dachów. 

Klienci bardzo interesowali się też książkami dla dzieci i młodzieży (10 na minutę), grami planszowymi (2,5 na minutę), kursami nauki gry na instrumentach i podręcznikami dla szkół podstawowych i średnich (1 na minutę). 

Użytkownicy Allegro mogą zadeklarować chęć skorzystania z darmowego pakietu paczek do 18 czerwca i korzystać z Allegro Smart do 18 lipca. Bezpłatna dostawa obejmuje zakupy od jednego sprzedawcy za minimum 40 zł za wysyłkę do paczkomatów i punktów odbioru oraz od 100 zł za dostawę kurierską na terenie całej Polski. Na czas obowiązywania promocji zniesiono limit adresów wysyłkowych obowiązujący w usłudze, kiedy była ona płatna. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.