19.01.2021/14:41

Allegro zmieni siedzibę główną. W nowej zajmie 10 pięter

Poznański zespół Allegro przeniesie się do Nowego Rynku - kompleksu budynków biurowych w centrum miasta. Zajmie tam 10 pięter i 24.6 tys. mkw. z możliwością rozszerzenia do niemal 30 tys. mkw.

To kolejna taka decyzja firmy, wcześniej swoje biura zmieniły oddziały w Warszawie i Krakowie. Ma to związek z prowadzoną przez firmę rekrutacją na nowe stanowiska, głównie w obszarach związanych z usprawnianiem dostaw, rozwojem sztucznej inteligencji i nowymi rozwiązaniami na platformie dla klientów i sprzedawców. Allegro chce w tym roku w samym tylko Poznaniu zatrudnić ponad 330 osób.

– Allegro rozwija się w niesamowitym tempie. W ciągu zaledwie kwartału liczba klientów zwiększyła się o populację Katowic - 300 tysięcy konsumentów, dołączyło do Allegro i mogą wybierać spośród ponad 200 mln ofert. To naturalne, że jeśli chcemy zapewniać naszym klientom i sprzedawcom najlepsze doświadczenia oraz wdrażać innowacje w zadowalającym tempie, potrzebujemy utalentowanych ludzi - nie tylko z obszaru technologii. Dlatego też inwestujemy w nowe biura, aby zapewnić pracownikom najlepszą przestrzeń do pracy, sprzyjającą kreatywności, rozwojowi oraz integracji zespołów. Nasze plany rekrutacyjne na 2021 są naprawdę ambitne - pozyskanie 950 nowych talentów - mówi Francois Nuyts, prezes Allegro

Biuro w Poznaniu jest największym oddziałem Allegro i siedzibą główną od samego początku istnienia firmy. Na co dzień w stolicy Wielkopolski pracują zespoły IT, korporacyjne, obsługa klienta oraz duża część zespołu komercyjnego - w sumie ponad 1300 osób. Przeprowadzka do nowego biura w Poznaniu będzie największym jak dotąd przedsięwzięciem logistycznym w historii biur firmy. Allegro przeniesie się do centrum Poznania, gdzie wynajmie 10 pięter w kompleksie biurowym Nowy Rynek. Pierwsze zespoły mają przenieść się do nowego biura już w połowie 2021 roku. Zaplanowano roczny okres przejściowy, podczas którego pracownicy Allegro będą przebywać w dwóch biurach. W poprzednim biurze Allegro dysponowało 1300 miejscami pracy, teraz może ich mieć nawet 2700.

Allegro to platforma, z której korzysta 12.6 milionów klientów i która jest miejscem prowadzenia biznesu dla ponad 125 tysięcy firm handlowych. Na co dzień w firmie pracuje 2500 pracowników z Poznania, Warszawy, Krakowa, Torunia i Wrocławia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pnt 19.01.2021

    Wielkie biurowce i open space, serio w świecie (post) pandemicznym? Ani jednej oferty pracy zdalnej. Dosyć archaiczne podejście jak na nowoczesną firmę.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także