21.04.2020/13:13

Allegro zmienia politykę zwrotów. Oddawanie towaru nawet trzy dni po zakupie

Portal Allegro udostępni swoim użytkownikom nową zakładkę, która ma usprawnić proces zwrotów zamówień.

Jak podkreśla portal dobreprogramy.pl, do tej pory jedyną szansą na anulowanie transakcji było poinformowanie sprzedającego o wycofaniu się za pomocą specjalnego formularza lub wiadomością mailową. Od maja uruchomiona zostanie zakładka „kupione”.

Użytkownicy będą mogli anulować zamówienie do trzech dni po zakupie, ale są pewne warunki, które należy spełnić. Po pierwsze zamówienie musiało zostać złożone w firmie, a nie u osoby prywatnej. Po drugie – sprzedający nie rozpoczął jeszcze realizacji zamówienia oraz nie podał numeru śledzenia przesyłki.

Nowa opcja nie będzie też dostępna we wszystkich kategoriach. Wyłączone będą leki, produkty inwestycyjne, karty podarunkowe, kody, audiobooki, e-booki oraz gry on-line

Z możliwości anulowania zakupu wyłączone będą również zamówienia z metodą dostawy "wysyłka e-mailem", niezależnie od kategorii.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ja 27.08.2020

    Coraz gorszy portal

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.