04.07.2022/09:07

Roy Perticucci nowym prezesem Allegro! To były menedżer sieci Tesco i Amazona

Roy Perticucci został powołany na stanowisko prezesa i członka zarządu Allegro i rozpocznie kierowanie firmą 1 września 2022 r. Obecny szef Allegro, Francois Nuyts, pozostanie prezesem do 31 sierpnia, a następnie "pozostanie dostępny aby wspierać Roya Perticucciego dla zapewnienia płynnego przekazania funkcji".

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • żal 06.07.2022

  Czy firma jest w lepszych rękach to się okaże za parę lat. A czy o sprzedawcach jeszcze ktoś myśli czy już wcale nie? Oni są w gorszych rękach odkąd ten serwis nie należy już do Polaków. Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, gdy Allegro było polskie, a prowizje były 3 do 4x niższe? Nie mówiąc o kosztach promowania i szeregu innych kosztów. Allegro bogaci się nieprzyzwoicie, wręcz obrzydliwie, kosztem sprzedawców. Zwłaszcza przy niewielkiej marży rzędu 10-15% (a przecież dużo jest takich towarów) - zabierają jakieś 3/4 zysku bo pamiętajmy, że prowizja liczona jest odf kwoty końcowej czyli jest de facto potężnym podatkiem. A do tego dochodzą podatki, koszty pracownicze, księgowe, magazynowe, itd. Także Allegro robi wielki biznes nie ponosząc tych wszystkich kosztów.

 • Nickt 05.07.2022

  Nuyts w porę opuszcza okręt i raczej wie czemu :) A ten następny to chyba grabarz bo portal z tak absurdalnie wysokimi prowizjami od sprzedaży nie ma najmniejszych szans w starciu z Shopee chociażby. Ja traktuję Allegro głównie jak katalog produktów, a potem staram się je znaleźć taniej w różnych miejscach i nie mam z tym problemu. Nawiasem mówiąc jak można było doprowadzić do zrujnowania pozycji Tesco w Polsce? Przy tak doskonale rozwiniętej i zorganizowanej sieci dostaw domowych. Nikt dotychczas nawet nie zbliżył się do tamtych standardów. Jak można było nie dostrzec potencjału zakupów zdalnych w kolejnych latach? Ja ten potencjał widziałem już 10 lat temu korzystając z dostaw pioniera tematu w Polsce ś.p. Almy i wszystko co na ten temat mówiłem sprawdziło się w 200%. To również ja namawiałem Tesco, aby jak najszybciej uruchomili dostawy w moim regionie bo wypali. I wypaliło tak, że kierowcy nie wyrabiali, trzeba było 2-krotnie powiększać flotę na przestrzeni zaledwie kilku lat. I taki potencjał zaprzepaścić? To chyba trzeba mieć wiele złej woli.

 • ciekawy 05.07.2022

  Nie sposob odmowic rozmachu i rozwoju poprzednich firm pana Petruciccego, ale skonczyly jako bankruty. Czy bedzie tak w przypadku Allegro?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także