14.12.2016/17:01

Alma Market czeka na decyzję sądu. Co dalej z siecią delikatesów?

Przedłuża się oczekiwanie na decyzję sądu ws. firmy Alma Market. Giełdowa spółka już 15 września wnioskowała o otwarcie postępowania sanacyjnego, a miesiąc później o upadłość, jednak wnioski te jak dotąd nie zostały rozpatrzone przez sąd. Wszystko wskazuje jednak na to, że finał sprawy nastąpi już w najbliższych dniach. Możliwe, że na horyzoncie pojawił się potencjalny inwestor.

- W najbliższych paru dniach powinna zostać podjęta decyzja, ale nie jestem w stanie powiedzieć, jaki będzie konkretny termin. Myślę, że w tym tygodniu powinniśmy mieć komplet dokumentów pozwalający na wydanie orzeczenia - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Janusz Płoch, przewodniczący Wydziału VIII Gospodarczego do spraw restrukturyzacyjnych i upadłościowych Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieście.

Jak zaznacza Płoch, innego wariantu niż wydanie decyzji przed końcem roku sobie nie wyobraża. - Ta sprawa rzeczywiście powinna już być orzeczona, ale wystąpiły takie okoliczności, które w sposób diametralny zmieniły sytuację i to wymagało dalszego badania. Absolutnie nie chcieliśmy tutaj podejmować pochopnych decyzji, dlatego wyznaczyliśmy dodatkowy termin na uzupełnienie pewnych dokumentów - tłumaczy w rozmowie z naszym portalem.

Przypomnijmy, krakowski sąd wspólnie rozpatrzy wszystkie wnioski, zarówno te o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, jak i o otwarcie postępowania upadłościowego, złożone przez Almę i jej dłużników. Zarząd spółki zarządzającej siecią 10 sklepów delikatesowych (jeszcze przed kilkoma miesiącami było ich ok. 50) liczy na to, że sąd zdecyduje się na wariant lżejszy, czyli sanację.

Jeden z pracowników krakowskiego sądu, z którym udało nam się porozmawiać, zarzeka się, że przedłużające się postępowanie wynika z pojawienia się potencjalnego inwestora dla Almy. - Inwestor składał pewne obietnice, ale bez jakiegokolwiek udokumentowania tego - mówi nasz informator, tłumacząc, że dodatkowy czas potrzebny był na przekazanie gwarancji, że Alma ma jeszcze możliwość dalszego funkcjonowania.

Przedstawiciele Alma Marketu sprawy nie komentują. W centrali spółki usłyszeliśmy jedynie, że wszystkie istotne informacje przekazywane będą za pośrednictwem giełdowych raportów. Bezskutecznie próbowaliśmy także skontaktować się z Jerzym Mazgajem, największym akcjonariuszem i członkiem rady nadzorczej spółki, a do niedawna jej prezesem.

Na decyzję sądu ws. Almy czekają nie tylko akcjonariusze Almy, ale również rzesze byłych i obecnych pracowników spółki, spośród których znaczna część nie otrzymała jak dotąd wynagrodzeń za ostatnie miesiące pracy. Na przedłużające się postępowanie narzekają już od dłuższego czasu na forach pracowniczych. Od kilku dni fora te żyją plotką, jakoby na decyzję sądu trzeba było czekać aż do stycznia ze względu na chorobę sędziego. Janusz Płoch w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl dementuje te pogłoski.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Będzie sanacja! Hurra 15.12.2016

    Jest zgoda na sanację!!! https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/alma-market-ma-zgode-sadu-na-postepowanie-sanacyjn,9897

  • Mr tornister 15.12.2016

    w lipcu 2007 prawie 160 zł za papier :P

  • kama 15.12.2016

    Fajnie tyle ,że o tym że ten nieszczesny sędzia jest do 5 stycznia na l4 informowała sama centrala)alma) z Krakowa

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.