22.09.2016/00:50

Alma Market - jest wniosek o upadłość spółki

Zbigniew Jurasz, jeden z wierzycieli spółki Alma Market (zarządzającej siecią ok. 50 sklepów delikatesy Alma) złożył wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki.

Zbigniew Jurasz wniósł o połączenie jego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który spółka złożyła w połowie września.

Komentując złożenie wniosku władze firmy Alma Market stwierdziły, że "w ocenie spółki, powyższy wniosek nie zagraża postępowaniu o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego złożonego przez spółkę, albowiem zgodnie z art. 12 ust. 3 prawa restrukturyzacyjnego, sąd upadłościowy wstrzymuje rozpoznanie wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.