15.12.2016/14:29

Alma Market ma zgodę sądu na postępowanie sanacyjne!

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieście postanowił o otwarciu postępowania sanacyjnego Alma Market - poinformowała giełdowa spółka w komunikacie.

Firma podała, że jednocześnie sąd postanowił o oddaleniu rozpoznawanych łącznie wniosków o upadłość spółki.

Z komunikatu Almy dowiadujemy się również, że sędzią-komisarzem wyznaczona została sędzia Ewa Ostrowska, a zarządcą - doradca restrukturyzacyjny Dariusz Sitek, który do tej pory był tymczasowym nadzorcom sądowym.

Przypomnijmy, zarząd Alma Marketu złożył w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego 15 września. Miesiąc później do sądu wpłynął wniosek Almy o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Zarząd firmy informował wówczas, że ten drugi wniosek składany jest jedynie z przyczyn formalnych, a spółka ma wciąż nadzieję na otwarcie postępowania sanacyjnego.

O tym, że przedłużające się czekanie na decyzję sądu ws. Alma Marketu zbliża się do końca pisaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl w środę, 14 grudnia. Jak poinformował nas tego dnia Janusz Płoch, przewodniczący Wydziału VIII Gospodarczego do spraw restrukturyzacyjnych i upadłościowych Sądu Rejonowego dla Krakowa-Śródmieście, decyzja sądu ws. Almy miała zostać podjęta "w najbliższych paru dniach".

15 grudnia, w kilka minut po ogłoszeniu przez Almę komunikatu o decyzji sądu, kurs akcji spółki na GPW podrożał z ok. 1,65 do 2,14 zł za jeden papier.

Przeczytaj nasz wczorajszy tekst:
Alma Market czeka na decyzję sądu. Co dalej z siecią delikatesów?

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Masakra 16.12.2016

    Nawet jeśli się uratują, to co z tego, skoro zostało im 10 sklepów...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.