05.12.2016/11:32

Alma Market zwołuje walne zgromadzenie, planuje emisję nowych akcji

Zarząd spółki Alma Market poinformował o tym, że zwołuje nadzwyczajne walne zgromadzenie na 4 stycznia 2017 r. W proponowanym porządku obrad NWZ znajduje się m.in. uchwała dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego spółki w drodze emisji nowych akcji w ofercie prywatnej z wyłączeniem prawa poboru.

Zarząd Almy chce podwyższenia kapitału zakładowego spółki z kwoty ok. 5,56 mln zł do kwoty nie wyższej, niż ok. 11,06 mln zł, poprzez emisję nie więcej niż 5,5 mln akcji zwykłych na okaziciela serii H o wartości nominalnej 1 zł każda.

W projekcie uchwały zapisano, że akcje serii H "będą uczestniczyć w dywidendzie począwszy od wypłat z zysku spółki, jaki  zostanie  przeznaczony  do  podziału  między  akcjonariuszy  za  rok  obrotowy kończący się 31 grudnia 2016 roku".

- Emisja akcji  z  wyłączeniem prawa poboru zapewni możliwość szybkiego przeprowadzenia podwyższenia  kapitału  zakładowego  i  dokapitalizowania  spółki,  co  będzie  konieczne  w przypadku, gdyby nastąpiło otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - podała spółka Alma Market w komunikacie.

Podczas NWZ akcjonariusze Almy zdecydują również o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł.

Przypomnijmy, Alma w połowie października złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku. Wcześniej, we wrześniu, złożyła natomiast wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego.

W skład sieci Delikatesy Alma wchodzi obecnie 10 sklepów. Jeszcze kilka miesięcy temu pod tym szyldem działało w Polsce ok. 50 placówek.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ziomek 05.12.2016

    Ciekawe kto te akcje kupi.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.