21.01.2017/16:03

Alma przeprowadzi kolejne zwolnienia grupowe. Firma zwolni następnych 400 pracowników

Władze spółki Alma Market S.A., która zarządza siecią Delikatesów Alma zapowiedziała kolejną, trzecią już falę zwolnień grupowych. Tym razem pracę straci 425 pracowników. Bezpośrednimi przyczynami zwolnień grupowych jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności.

Przypomnijmy, że spółka Alma Market S.A., do której należy sieć Delikatesów Alma, już dwukrotnie informowała już o kolejnych turach zwolnień grupowych w firmie. Największe zwolnienia grupowe w spółce Alma Market nastąpiły w drugiej połowie września 2016 r. Operator poinformował wtedy, że pracę stracić może nawet 1321 pracowników. Następnie na początku listopada krakowski dystrybutor zapowiedział, że planuje zwolnienie kolejnych 383 pracowników.

Oznacza to, że w sumie w ciągu pół roku zatrudnienie w Almie straciło 2129 osób z ok. 3100 zatrudnionych tam pracowników.

Na przełomie roku sieć Alma zamknęła kolejny sklep. Działalność zakończyła placówka sieci w Hali Parkowej w Katowicach, przy ul. Kościuszki 90. Oznacza to, że delikatesowej sieci pozostało już tylko dziewięć sklepów z ok. 50, jakie funkcjonowały przed kilkunastoma miesiącami.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia krakowski sąd zadecydował o rozpoczęciu postępowania sanacyjnego w Alma Markecie. Akcjonariusze giełdowej spółki na walnym zgromadzeniu przegłosowali emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier. Emisja skierowana jest do Tomasza Żarneckiego, właściciela sklepu E.Leclerc w Nowym Targu.

Kliknij tutaj i przeczytaj więcej informacji na temat problemów Delikatesów Alma i inwestycji Tomasza Żarneckiego w spółkę Alma Market

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • adam 22.01.2017

    A człowiek próbuje wesprzeć polski handel, polaków, nasze firmy i co? I upadają, bo nikogo nie obchodzą... Ludzie obudźcie się, wspierajmy naszych! Ja kupuję tylko w ME, PiP, mokpolu itd.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.