05.01.2017/10:30

Alma zamknęła kolejny sklep. Sieć liczy tylko dziewięć placówek

Na przełomie roku sieć Alma zamknęła kolejny sklep. Działalność zakończyła placówka sieci w Hali Parkowej w Katowicach, przy ul. Kościuszki 90. Oznacza to, że delikatesowej sieci pozostało już tylko dziewięć sklepów z 48, jakie funkcjonowały przed kilkunastoma miesiącami.

W Katowicach sklep Alma działał na podstawie umowy zawartej przez spółkę z samorządową instytucją kultury Katowice Miasto Ogrodów. Umowę tę oficjalnie wypowiedziano Almie w drugim tygodniu grudnia 2016 r.

Zamknięcie Delikatesów Alma w Hali Parkowej oznacza, że sieci Jerzego Mazgaja pozostały już tylko cztery sklepy w Krakowie (Galeria Kazimierz, Modlniczka Factory, ul. Kościuszki 71 i ul. Pilotów 6), dwa sklepy w Warszawie (Atrium Promenada i CH Europlex) oraz po jednym sklepie w Gdyni (ul. Redłowska 41), Sopocie (ul. Sikorskiego 8/10) i Węgrzcach (ul. Stary Trakt 2a).

Przypomnijmy, pod koniec grudnia krakowski sąd zadecydował o rozpoczęciu postępowania sanacyjnego w Alma Markecie. Wczoraj akcjonariusze giełdowej spółki na walnym zgromadzeniu przegłosowali emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier. Emisja skierowana będzie do Tomasza Żarneckiego, właściciela sklepu E.Leclerc w Nowym Targu. Nowy inwestor ma objąć emisję do 31 stycznia. W czasie gdy akcjonariusze Almy decydowali o przyszłości spółki, byli pracownicy delikatesów pikietowali przed budynkiem, w którym trwało WZA, domagając się wypłaty zaległych pensji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.