16.02.2017/13:40

Amazon chce zrzucać z dronów paczki na spadochronie

Jak poinformował serwis money.cnn.com firma Amazon zarejestrowała kolejny patent w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Dotyczy on dostarczania przesyłek za pośrednictwem drona, który zamiast podejmować się lądowania, mógłby zrzucić paczkę na spadochronie. W trakcie jej opadania, dron będzie monitorował i dostosowywał jej wysokość oraz trajektorię.

Metoda zrzutu przesyłki na spadochronie ma wiele zalet. Dron, który pozostanie wysoko nad ziemią, nie będzie ryzykował zderzenia z obiektami znajdującymi się poniżej. Nawet mimo posiadania różnych czujników i autonomicznego systemu radzącego sobie z unikaniem przeszkód, zawsze będzie istniało prawdopodobieństwo wystąpienia jakiegoś niebezpiecznego, losowego czynnika, który może go uszkodzić. Poza tym czas to pieniądz, a lądowanie kosztuje znacznie więcej czasu i energii, niż zwykłe zrzucenie paczki i kontynuowanie swojego lotu.

Czy dron poradzi sobie z bezpiecznym pokierowaniem przesyłki na ziemię?  W patencie jest mowa o wariantach na „wspomagacze” odpowiedniego opadania. Gdyby na przykład doszło do silnego podmuchu wiatru i paczka zboczyłaby ze swojego kursu, to monitorujący ją dron wyśle do niej sygnał radiowy. Będzie on zawierał informację o konieczności wykorzystania skompresowanego powietrza, w celu skorygowania pozycji. Poza trafieniem w docelowe miejsce lądowania, nie dojdzie do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji, jak na przykład zahaczenie o linie wysokiego napięcia, czy wybicie szyby w mieszkaniu.

Źródło: antyweb.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.