16.12.2016/12:08

Amazon dostarczył pierwsze zakupy za pomocą drona

Firma Amazon w środę 7 grudnia po raz pierwszy dostarczyła zakupy przy użyciu drona. Poinformował o tym na Twitterze prezes Amazona Jeff Bezos. Historyczna dostawa miała miejsce w Wielkiej Brytanii, a cały proces od momentu złożenia zamówienia do dostarczenia towaru klientowi w jego domu trwał 13 minut.

Wielka Brytania jest pierwszym krajem, który wydał Amazonowi zgodę na komercyjne loty dronów na wybranych obszarach. To właśnie dlatego historyczna dostawa miała miejsce w tym kraju, a nie w Stanach Zjednoczonych, z których wywodzi się Amazon.

Drony, z których korzystać zamierza Amazon, potrafią wznieść się na wysokość ok. 120 metrów i latać z prędkością do 80 km na godzinę, na dystansie do 80 km. Udźwigną towar ważący nawet dwa kilogramy (ich własna waga to 25 kg).

Przedstawiciele branży handlu i e-commerce mają podzielone zdania co do tego, czy dostarczanie zakupów przy pomocy dronów może być w przyszłości opłacalnym przedsięwzięciem. Wiele osób ostrzega, że wykorzystywanie maszyn do tego celu jest niebezpieczne dla przechodniów.

Jeśli dalsze testy usługi wypadną w firmie Amazon pozytywnie, należy spodziewać się wdrożenia rozwiązania do użytku dla szerokiej grupy klientów. Być może kiedyś amerykański gigant internetowy dostarczać będzie w ten sposób nawet produkty żywnościowe, co na zawsze odmieniłoby rynek e-grocery.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.