29.08.2018/15:22

Amazon modyfikuje koncept Amazon Go. Ruszył kolejny sklep bez kas

W śródmieściu Seattle ruszył drugi sklep bez kas Amazon Go. Jest znacznie mniejszy niż otwarta pół roku temu pierwsza placówka tego formatu. Asortyment to głównie gotowe do spożycia lub łatwe do przygotowania produkty spożywcze – informuje Retail Dive.

Sklep ma powierzchnię zaledwie ok. 150 mkw. Według wcześniejszych doniesień druga placówka Amazon Go miała być znacznie większa od pierwszej, która miała ok. 170 mkw powierzchni, tymczasem okazało się, że drugi sklep jest jeszcze mniejszy, liczy tylko ok. 150 mkw powierzchni sali sprzedaży. Z oferty handlowej – zawierającej głównie przekąski i napoje oraz dania gotowe do spożycia i łatwe do przygotowania – wynika, że sklep ma przyciągać głównie osoby pracujące w śródmieściu, zmierzające do biur lub do domu po pracy – spekuluje Retail Dive.

W obu sklepach zastosowano te same rozwiązania technologiczne, umożliwiające automatyczną płatność za kupione produkty. Ta sama jest także aplikacja mobilna, co może świadczyć o tym, że Amazon dokonał już standaryzacji technicznej placówek Go i będzie w stanie w szybszym tempie otwierać kolejne.

Według niepotwierdzonych informacji Amazon ma już lokalizacje pod nowe sklepy w Chicago i San Francisco i do końca roku zamierza uruchomić jeszcze sześć nowych bezkasowych sklepów Amazon Go.

Źródło: retaildive.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.