18.04.2020/17:30

Amazon montuje kamery termowizyjne w magazynach. Sprawdza pracowników z gorączką

Amazon.com używa kamer termowizyjnych w swoich magazynach, aby przyspieszyć badania przesiewowe i rozpoznać gorączkujących pracowników, którzy mogli zostać zarażeni koronawirusem – powiedzieli agencji Reuters pracownicy firmy.

Kamery w magazynach Amazona mierzą emitowaną przez ciało temperaturę i porównują ją z temperaturą otoczenia. Pracownicy twierdzą, że taka procedura zajmuje mniej czasu niż stosowane wcześniej termometry zbliżane do czoła.

W ponad 50 amerykańskich magazynach Amazona wykryto przypadki zakażeń wirusem Covid-19. To spowodowało strach wśród pracowników i odejścia z pracy. Związki zawodowe i urzędnicy apelowali do Amazona o zamknięcie budynków. We Francji Amazon tymczasowo zamknął sześć swoich centrów logistycznych w wyniku sporu z pracownikami, który dotyczył ryzyka zarażenia koronawirusem.

Amazon skonfigurował sprzęt do obsługi kamer termowizyjnych w co najmniej sześciu magazynach poza Los Angeles i Seattle, gdzie firma ma siedzibę – wynika z doniesień pracowników w mediach społecznościowych.

Już w marcu u pracowników przynajmniej sześciu centrów dystrybucyjnych firmy Amazon w Stanach Zjednoczonych potwierdzono zakażenie koronawirusem - informował "Washington Post". Niektórzy pracownicy trafili na kwarantannę, a część z magazynów tymczasowo zamknięto w celu dezynfekcji. 

W polskich centrach Amazona również odnotowano zakażenia koronawirusem, o czym informowaliśmy na początku kwietnia. Koncern nie ujawniał, ile osób jest chorych, a ilu poddanych kwarantannie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.