15.06.2020/09:05

Amazon na celowniku Komisji Europejskiej. Szykuje się postępowanie antymonopolowe

Urzędnicy Unii Europejskiej przygotowują się do wniesienia oskarżeń antymonopolowych przeciwko Amazonowi za nadużywanie swojej dominacji w handlu internetowym w celu wyeliminowania mniejszych rywali – donosi „New York Times”.

Komisja Europejska bada praktyki Amazona od dwóch lat. Dochodzenie jest częścią szerszego programu badania praktyk biznesowych największych światowych firm technologicznych, ponieważ władze po obu stronach Atlantyku zauważają niepokojącą koncentrację rynków w gospodarce cyfrowej.

KE ustaliła, że Amazon hamuje konkurencję, niesprawiedliwie wykorzystując dane zebrane od zewnętrznych sprzedawców w celu ulepszenia własnej oferty produktowej – wynika z nieoficjalnych informacji.

Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca KE analizuje również praktyki firm Apple i Facebook. W Waszyngtonie Departament Sprawiedliwości, Federalna Komisja Handlu i Kongres badają praktyki spółek Amazon, Apple, Facebook i Google.

źródło: "New York Times"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.