16.08.2018/15:40

Amazon nie daje sobie rady z realizacją „dostaw następnego dnia” w Wielkiej Brytanii

Brytyjski urząd kontroli reklam The Advertising Standards Authority (ASA) zamierza zakazać amerykańskiemu gigantowi online reklamowania usług dla klientów Prime z „gwarancją dostawy następnego dnia”. Jak ustalił The Times, ASA jest zdania, że firma nie jest w stanie zagwarantować takich dostaw – informuje Retail Gazette.

ASA chce zakazać Amazonowi zamieszczania w reklamach i na swojej stronie internetowej zapewnień o „dostawach w ciągu jednego dnia, bez ograniczeń”, ponieważ wprowadzają klientów w błąd. Firma będzie musiała jasno i wyraźnie informować, że niektóre produkty nie mogą być dostarczone następnego dnia.

Asa wszczęła dochodzenie w tej sprawie po otrzymaniu ponad 200 skarg od konsumentów, którzy oświadczyli, że nie otrzymali zamówionej przesyłki w obiecanym terminie.

W toku postępowania urząd ustalił, że „znacząca część przesyłek oznaczonych jako Prime nie została dostarczona następnego dnia”. W związku z tym uznał, że obietnice Amazona wprowadzają konsumentów w błąd.

Źródło: retailgazette.co.uk

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.